Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  НБУ назвав ТОП-5 країн за грошовими переказами в Україну

  • Розсилка
  З України минулого року найбільше коштів переказали в Росію, Грузію, Китай, Азербайджан та Узбекистан - НБУ назвав ТОП-5 країн за грошовими переказами в Україну
  З України минулого року найбільше коштів переказали в Росію, Грузію, Китай, Азербайджан та Узбекистан

  У 2018 році найбільше коштів в Україну переказали з США, Ізраїлю, Росії, Італії та Польщі

  За 2018 рік з використанням систем переказу коштів в Україну надійшло 2 301 млн доларів, за межі країни - 294 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

  Ці дані не включають інформацію про перекази, здійснені через банки, карткові платіжні системи та поштові відділення.

  Як зазначили в НБУ, Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Протягом 2018 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі.


  .jpg_53

  У розрізі країн обсяг переказів, що здійснено через системи переказу коштів, розподілився наступним чином:

  в Україну:

  з США - 17%;

  з Ізраїлю - 13%;

  з Росії - 9%;

  з Італії - 8%;

  з Польщі - 7%;

  з інших країн (221 країна) - 46%;

  з України:

  до Росії - 36%;

  до Грузії - 10%;

  до Китаю - 6%;

  до Азербайджану - 6%;

  до Узбекистану - 4%;

  до інших країн (192 країни) - 38%;

  Обсяг внутрішньодержавних переказів через системи переказу коштів за 2018 рік зріс на 24,3% у порівнянні з 2017 роком до 150,53 млрд грн або 5 541 млн доларів.  Протягом 2018 року на території України надавали послуги 35 систем переказу коштів, з яких 28 систем створені резидентами та 7 систем створені нерезидентами (3 системи з США, по 1 - з Грузії, Великобританії, Канади, Азербайджану).

  Найбільші обсяги транскордонних переказів здійснено з використанням систем переказу коштів - резидентів США: 82% - в Україну та 98 % - з України.

  Нагадаємо, що наприкінці березня НБУ опублікує обсяги приватних грошових переказів за методологією платіжного балансу за підсумками 2018 року. Ці дані враховують як офіційні, так і неофіційні канали.

  Відзначимо, що Національний банк України прогнозує подальше збільшення обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів. За даними НБУ, за 2018 рік сума надходжень оцінена в 11,6 млрд доларів, а за 2019 рік очікується отримати 12,2 млрд доларів.

  Як повідомлялося, за даними Міністерства соціальної політики за кордоном працюють 7-9 мільйонів українців. З них 3,2 мільйона працюють за кордоном на постійній основі.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ