Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна почала експортувати волоський горіх до Японії

  • Розсилка
  Україна стала лише шостою країною, яка постачала волоський горіх в Японію - Україна почала експортувати волоський горіх до Японії
  Україна стала лише шостою країною, яка постачала волоський горіх в Японію

  Україна поставила до Японії першу пробну партію горіху

  У 2018 році в Україні різко зросло виробництво волоських горіхів. За різними оцінками урожай виріс на 20-30% і склав близько 120 тис. тонн. Про це пише EastFruit.

  У сусідній Молдові урожай оцінюється в 40 тис. тонн, але внутрішнє споживання горіха набагато менше, тому Україна і Молдова входять до числа світових лідерів за обсягом експорту волоського горіха без шкаралупи.

  Однак в сезоні 2018/19 років ціни на горіхи не радують горіховодів. У Молдові навіть були випадки, коли фермери відмовлялися від прибирання горіха, вважаючи це нерентабельним. Причиною ж низьких цін, крім зростання виробництва в Україні, були також торговельні війни і переорієнтація потоків волоського горіха зі США і Азії на ринок Євросоюзу.

  До останнього часу Україна і Молдова продавали волоський горіх переважно на ринки ЄС і Близького Сходу, однак в зв'язку з насиченням цих ринків останнім часом якісною продукцією зі США, експорт на ці ринки став ускладнюватися. США можуть запропонувати споживачам більш дорогий сортовий горіх, в той час як Україна і Молдова пропонують переважно несортовий горіх, який цінується менше. Проте, зростання виробництва горіха в Україні відбувається саме в сегменті дорого сортового горіха, а значить цілком можна почати звертати увагу на більш вимогливі ринки за якістю. У Молдові відсоток таких садів вже досить значний.

  У зв'язку з цим альтернативою ринкам Близького Сходу і Євросоюзу може стати Японія. У цій країні цінують якість і готові платити за нього. При цьому грецький горіх користується все більшим попитом. За оцінками EastFruit в 2018 році Японія витратила на імпорт ядра волоського горіха близько $190 млн, показавши приріст імпорту за рік на 33%. Роком раніше імпорт також істотно зріс.

  Конкурувати на цьому ринку постачальникам з України і Молдови буде нелегко, так як майже 97% поставок ядра волоського горіха в країну забезпечують США, де стандарти якості найвищі. Крім того, США проводить активну маркетингову роботу в Японії. Однак Україна в 2018 році вже поставила першу пробну партію волоського горіха на ринок Японії, і, за попередніми оцінками, якість партії була досить хорошою, тому постачальники очікують, що ці поставки стануть регулярними.

  До речі, таким чином, Україна стала лише шостою країною, яка постачала волоський горіх в Японію в 2018 році, що є дуже важливим визнанням - японці дуже обережно підходять до вибору партнерів, навіть якщо мова йде про пробну партію продукції, йдеться у повідомленні.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ