Метро на Виноградар: суд зобов’язав «Київметробуд» повернути гроші до бюжету

Метро на Виноградар: суд зобов’язав «Київметробуд» повернути гроші до бюжету
«Київметробуд» програв апеляцію і сплатить до столичного бюджету 139 млн. грн
Фото: Київметробуд

Будівельна компанія використала не за цільовим призначенням кошти місцевого бюджету

Київська міська прокуратура через суд стягнула з генпідрядник будівництва метро на Виноградар понад 139 млн грн до столичного бюджету. Про це повідомила пресслужба прокуратури.

«Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію столичної прокуратури та залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокурора про стягнення з генерального підрядника будівництва двох нових станцій метро Сирецько-Печерської лінії метрополітену понад 139 млн грн до столичного бюджету», – йдеться у повідомленні.

Як встановила прокуратура, будівельна компанія використала не за цільовим призначенням кошти місцевого бюджету, які були виділені на фінансування будівництва лінії метрополітену від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар.

Наразі встановлено, що будівельна компанія використала не за цільовим призначенням кошти, що були виділені на фінансування будівництва.

«Так, отримані з бюджету кошти генпідрядник розмістив на депозитні рахунки в банківській установі, в результаті чого вказана комерційна структура незаконно збагатилась за рахунок територіальної громади. Законодавство забороняє такі дії. У зв’язку з цим, Київська міська прокуратура звернулася з позовною заявою до генпідрядника про стягнення безпідставно отриманого прибутку на користь територіальної громади в особі Київської міської ради, – зазначили в прокуратурі.

Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та висновками, викладеними у рішенні господарського суду про наявність підстав для задоволення позову.

До відома, у грудні 2021 року «Київметробуд», який є підрядником будівництва двох станцій «зеленої» гілки метро до масиву Виноградар, звернувся до суду, аби відтермінувати завершення робіт на травень 2023 року.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: