Білорусь не інформує Україну про розробку Хотиславського родовища, яке може призвести до обміління Світязя

  Українська влада тримає на контролі ситуацію щодо родовища, запевнив посол Ігор Кизим
  Влада Білорусі не ділиться із Україною інформацією щодо ситуації, яка склалася навколо Хотиславського родовища, розташованого в 30 кілометрах від Шацьких озер. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів Посол України в Білорусі Ігор Кизим. «Це питання (розробка крейдянового кар’єру – ред.) перебуває у нас на
  • 13 Серпня, 17:58
  • Розсилка
  Посол України в Білорусі Ігор Кизим
  Фото: «Радіо Свобода»
  Посол України в Білорусі Ігор Кизим

  Українська влада тримає на контролі ситуацію щодо родовища, запевнив посол Ігор Кизим

  Влада Білорусі не ділиться із Україною інформацією щодо ситуації, яка склалася навколо Хотиславського родовища, розташованого в 30 кілометрах від Шацьких озер. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів Посол України в Білорусі Ігор Кизим.

  «Це питання (розробка крейдянового кар’єру – ред.) перебуває у нас на контролі. Однак останнім часом я не чув ніяких тривожних сигналів від України. Під час останньої зустрічі нашого Міністра екології Остапа Семерака зі своїм білоруським колегою було порушено це питання. Нині від нас є прохання до білорусів – більш регулярно інформувати про те, що відбувається. На жаль, за останні півроку ми не отримували жодної інформації щодо розробки родовища», - сказав він.

  Кизим також розповів про стан проекту з відновлення транспортного річкового сполучення у напрямку Прип’ять-Дніпро.

  «Що стосується Прип’яті і Дніпра, то ми чекаємо на екологічну експертизу, яка має бути проведена нашими фахівцями. Лише після того як вона буде зроблена, буде поновлена робота. Розумієте, потрібно поглиблювати дно у річок. Бажання це робити є як у нас, так і у Білорусі. Є певні обсяги фінансування, з якими готова виступити в цьому проекті білоруська сторона. Але про фінансову складову питання наразі не хотів би говорити. Міністерство інфраструктури з нашого боку цим питанням опікується, вони ведуть переговори», - запевнив дипломат.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ