Державіаслужба попередила про небезпеку польотів над Чорним морем у найближчі два дні

  Відповідні повідомлення були розіслана у зв'язку з навчаннями, що проходитимуть 1-2 грудня поблизу окупованого Криму
  Державна авіаційна служба України підтвердила інформацію про те, що раніше за заявкою Міністерства оборони пілотам були розіслані оперативні повідомлення (NOTAM) про небезпеку польотів над Чорним морем. Про це повідомили у прес-службі відомства, передає УНІАН. «NOTAM видано в інтересах Міноборони. Це була їхня заявка», - зазначили
  • 30 Листопада, 2016, 20:40
  • Розсилка

  Відповідні повідомлення були розіслана у зв'язку з навчаннями, що проходитимуть 1-2 грудня поблизу окупованого Криму

  Державна авіаційна служба України підтвердила інформацію про те, що раніше за заявкою Міністерства оборони пілотам були розіслані оперативні повідомлення (NOTAM) про небезпеку польотів над Чорним морем. Про це повідомили у прес-службі відомства, передає УНІАН.

  «NOTAM видано в інтересах Міноборони. Це була їхня заявка», - зазначили у Державіаслужбі.

  Крім того, у відомстві наголосили, що згідно з міжнародними нормами, Україна є єдиною державою, яка регулює повітряний простір над Кримським півостровом.

  «Відповідальність за обслуговування повітряного руху в повітряному просторі над відкритим морем у межах РПІ (район польотної інформації) Сімферополь, відповідно до рішення Ради ІКАО від 17 лютого 1997 року делеговано Україні. Виходячи з цього, Україна є єдиною міжнародно визнаною державою, що забезпечує обслуговування повітряного руху у межах РПІ Сімферополь і публікацію аеронавігаційної інформації про РПІ Сімферополь», - підкреслили у службі. 

  Нагадаємо, Міністерство оборони України має намір провести 1-го та 2 грудня над Чорним морем випробувальні ракетні стрільби. Однак Росія, яка окупувала Крим, виступає категорично проти цього. 26 листопада міноборони РФ надіслало відповідного листа до Міноборони України, пригрозивши, що в разі навчань збиватиме українські ракети, а також атакуватиме українські ракетні пускові установки. Офіційний Київ висловив занепокоєння подібною реакцією. Мовляв, Україна діє на своїй території, всім повідомила про намір провести навчання. При цьому у Києві не виключають, що заяви Росії можуть бути матеріалізовані. «Враховуючи дії РФ за ці роки, від неї можна очікувати багато чого поганого і негативного», – заявив заступник міністра оборони України Олександр Дублян.

  Та, судячи з усього, Україна не збирається відмовлятися від навчань. Спікер Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко був ще більш категоричним у заявах. «У нас є територія, і ніхто не буде вказувати нам, що робити», – сказав він. За словами секретаря РНБО України Олександра Турчинова, відповідно до всіх міжнародних угод, суверенний повітряний простір РФ у Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки. Тим часом війська протиповітряної оборони Росії в окупованому Криму перейшли на посилений режим роботи. 

  Читайте також матеріал Главкому: Дмитро Тимчук: Якщо Росія збиватиме наші ракети, за всіма канонами необхідно вводити воєнний стан

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ