Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  До наступних виборів необхідно внести зміни до Конституції - Яценюк

  • Розсилка
  До наступних виборів необхідно внести зміни до Конституції - Яценюк

  На думку Яценюка, до наступних строкових виборів парламент може забезпечити повну європейську модель парламентсько-президентської республіки

  Необхідно продовжити дискусію щодо змін до Конституції. У парламентсько-президентській республіці, якою є Україна, «для того, щоб всі інститути держави функціонували, повинна бути система стримувань і противаг». На цьому наголосив лідер партії «Народний фронт», голова політради партії Арсеній Яценюк під час з’їзду НФ у Києві в суботу, 11 листопада. 

  «Зміна закону про Кабінет міністрів, як і приведення у відповідність до Конституції всіх повноважень президента, - це те, що може зробити цей парламент», - наголосив він. 

  Яценюк звернувся до партнерів з парламентської коаліції і персонально до Петра Порошенка: «Ми можемо це зробити. Ми можемо забезпечити до наступних президентських і парламентських виборів європейську модель парламентсько-президентської держави. Країна не може залежати від прізвищ президента, прем'єра, членів коаліції. Країна повинна залежати тільки від інституцій. Ми будуємо країну для своїх дітей. А ці інституції повинні бути підзвітні народу».   «Ніхто навіть не ставить під питання прямі загальнонаціональні вибори президента країни. Президент є і буде, і народ буде виходити і приймати рішення, хто буде цим президентом. Але президент – це є окремий інститут влади. Він не відноситься ні до виконавчої, ні до законодавчої, ні до судової гілки влади. Тому інститут президента як національного арбітра повинен ефективно функціонувати з усіма повноваженнями, які дають президенту можливість виконувати його функцію як гаранта Конституції країни і Верховного головнокомандувача», - наголосив Яценюк.

  Щодо повноважень прем’єр-міністра, зазначив лідер «Народного фронту», «воно одне»: «Прем’єр-міністр України, відповідно до закону, самостійно має право тільки призначити і звільнити свого керівника апарату»: «Як може функціонувати виконавча вертикаль влади з такими повноваженнями? Як можна ефективно втілювати державну виконавчу політику?».

  «Ми це можемо зробити до наступних строкових виборів - забезпечення повної європейської моделі парламентсько-президентської республіки», - наголосив Яценюк.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ