Екс-міністр оборони Кузьмук: Україна на 100% виконала процедури щодо підготовки ракетних стрільб над Чорним морем

  Україна проводитиме навчання винятково на території України, суверенної держави
  Олександр Кузьмук, міністр оборони (11 липня 1996 р. – 24 жовтня 2001 р.; 24 вересня 2004 р. – 3 лютого 2005 р.) в коментарі Главкому заявив, що Україна готова до проведення ракетних стрільб над  Чорним морем. І проводитиме навчання винятково на території України, суверенної держави. «Що стосується процедур підготовки до
  • 30 Листопада, 2016, 19:56
  • Розсилка
  <span>Олександр Кузьмук</span>
  Олександр Кузьмук

  Україна проводитиме навчання винятково на території України, суверенної держави

  Олександр Кузьмук, міністр оборони (11 липня 1996 р. – 24 жовтня 2001 р.; 24 вересня 2004 р. – 3 лютого 2005 р.) в коментарі Главкому заявив, що Україна готова до проведення ракетних стрільб над  Чорним морем. І проводитиме навчання винятково на території України, суверенної держави.

  «Що стосується процедур підготовки до них, то вони на 100% виконані. Всіх, кого потрібно, попереджено про ці навчання і з моря, і з землі. Тому жодних претензій до України апріорі бути не може», - зазначив Кузьмук.

  Нагадаємо, Міністерство оборони України має намір провести 1-го та 2 грудня над Чорним морем випробувальні ракетні стрільби. Однак Росія, яка окупувала Крим, виступає категорично проти цього. 26 листопада міноборони РФ надіслало відповідного листа до Міноборони України, пригрозивши, що в разі навчань збиватиме українські ракети, а також атакуватиме українські ракетні пускові установки. Офіційний Київ висловив занепокоєння подібною реакцією. Мовляв, Україна діє на своїй території, всім повідомила про намір провести навчання. При цьому у Києві не виключають, що заяви Росії можуть бути матеріалізовані. «Враховуючи дії РФ за ці роки, від неї можна очікувати багато чого поганого і негативного», – заявив заступник міністра оборони України Олександр Дублян.

  Та, судячи з усього, Україна не збирається відмовлятися від навчань. Спікер Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко був ще більш категоричним у заявах. «У нас є територія, і ніхто не буде вказувати нам, що робити», – сказав він. За словами секретаря РНБО України Олександра Турчинова, відповідно до всіх міжнародних угод, суверенний повітряний простір РФ у Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки. Тим часом війська протиповітряної оборони Росії в окупованому Криму перейшли на посилений режим роботи. 

  Читайте також матеріал Главкому: Дмитро Тимчук: Якщо Росія збиватиме наші ракети, за всіма канонами необхідно вводити воєнний стан

   

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ