рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нацбанк лишив незмінною облікову ставку

  • Розсилка
  Облікова ставка - Нацбанк лишив незмінною облікову ставку
  Облікова ставка

  Рішення прийнято у зв'язку з тим, що зросли ризики для подальшої інфляційної динаміки

  Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних. Про це повідомляє прес-служба НБУ.  В Нацбанку зазначають, що це пов’язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей з інфляції у 2017-2018 роках.

  «У жовтні 2016 року інфляція становила 12,4% у річному вимірі. Це цілком відповідало прогнозу Національного банку. Прискорення споживчої інфляції відбулося переважно внаслідок підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів та ефекту бази порівняння», – йдеться у повідомленні.

  Нацбанк прогнозує, що на кінець року споживча інфляція з високою ймовірністю буде близькою до 12%. «Також реалістичним залишається досягнення цілей з інфляції у 2017-му та 2018 роках (8%+/-2 п.п. та 6%+/-2 п.п. відповідно)», – вважає регулятор.

  «Водночас, з моменту попереднього рішення з монетарної політики, зросли ризики для подальшої інфляційної динаміки, що змушують Національний банк більш стримано здійснювати пом’якшення монетарної політики для досягнення проголошених інфляційних цілей», – пояснює НБУ.

  У разі зниження ризиків для цінової стабільності Національний банк у наступному році продовжить пом’якшення монетарної політики, оскільки це сприятиме зниженню вартості кредитних ресурсів та надасть підтримку економічному зростанню, зазначають у Нацбанку.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ