Нове укриття на ЧАЕС коштуватиме Україні близько $600 млн на рік

  Ці видатки запланували у бюджеті
  Фінансування експлуатації нового безпечного укриття над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС коштуватиме Україні близько 600 млн доларів на рік. Про це на прес-конференції з нагоди завершення накриття сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. «Що стосується фінансування експлуатації нового безпечного укриття, то у нас
  • 29 Листопада, 2016, 15:19
  • Розсилка
  Укриття над енергоблоком №4 ЧАЕС
  Укриття над енергоблоком №4 ЧАЕС

  Ці видатки запланували у бюджеті

  Фінансування експлуатації нового безпечного укриття над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС коштуватиме Україні близько 600 млн доларів на рік. Про це на прес-конференції з нагоди завершення накриття сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

  «Що стосується фінансування експлуатації нового безпечного укриття, то у нас прораховані цифри - це близько 600 мільйонів доларів на рік. Ці кошти Україна почне витрачати після введення в експлуатацію укриття. З цього моменту Україна перестає робити внески до міжнародних фондів, за рахунок яких фінансувалося будівництво. Ці видатки є співрозмірними і ми запланували їх у бюджеті», - зазначив міністр.

  Раніше Семерак заявив, що Україна розраховує на подальшу підтримку міжнародних партнерів після введення у експлуатацію нового безпечного конфайнмента.

  У 2018 році, після введення в експлуатацію нового безпечного конфайнмента, розпочнеться розбирання нестабільних конструкцій об’єкту «Укриття» та залишків енергоблоку №4. Крім того, Україні необхідно здійснити розробку зазначеного проекту.

  Нагадаємо, у вівторок, 29 листопада, було завершено процес переміщення арки, що накриває четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ