«Припиніть ігри»: Родичі загиблих у катастрофі MH17 звернулись до РФ

  Родичі загиблих у катастрофі встановили в Гаазі, навпроти посольства Росії, меморіальну лавку
  У неділю група з п'ятнадцяти людей провела мирну демонстрацію біля посольства Росії в Гаазі у пам'ять про жертв катастрофи рейсу MH17. Учасники акції, серед яких більшість - родичі загиблих у катастрофі - встановили в Гаазі, навпроти посольства Росії, меморіальну лавку з написом англійською мовою: «Чекаємо відповідальності і повної ясності.
  • 18 Липня, 06:49
  • Розсилка
  <span>Бойовик на місці катастрофи малазійзького Боїнга</span>
  Бойовик на місці катастрофи малазійзького Боїнга

  Родичі загиблих у катастрофі встановили в Гаазі, навпроти посольства Росії, меморіальну лавку

  У неділю група з п'ятнадцяти людей провела мирну демонстрацію біля посольства Росії в Гаазі у пам'ять про жертв катастрофи рейсу MH17.

  Учасники акції, серед яких більшість - родичі загиблих у катастрофі - встановили в Гаазі, навпроти посольства Росії, меморіальну лавку з написом англійською мовою: «Чекаємо відповідальності і повної ясності. Світлої пам'яті пасажирів і екіпажу Malaysia Airlines MH17 17 липня 2014».

  Учасники акції також передали в посольство Росії лист, текст якого розміщений на сайті телепрограми «Hart van Nederland».

  У ньому зазначається, що родичі загиблих, так само як і громадськість, досі не знають, хто винен і хто має понести відповідальність за дії, що спричинили аварію літака.

  «Залишити це нерозкритим для нас неприйнятно. Щоб дати сім'ям можливість пережити травму, необхідна ясність. Як би не була вона важка для багатьох з них, адже зруйнованими виявилися набагато більше, ніж 298 життів», - йдеться у листі.

  Родичі загиблих вимагають встановити причетних осіб, або держав, а також покарання, яке вони повинні понести.

  «В якійсь мірі нам відомо, що сталося. Ми знаємо, що скоєно страшний злочин. Ми знаємо, що безжально вбито майже триста беззахисних людей. Серед них - вісімдесят (!) дітей. Це були наші діти, це могли бути чиї завгодно діти. Ми знаємо, що стріляли з важкої артилерії. Ми знаємо, з якої держави була ця зброя, і що військові процедури в цій державі не допускають недбалості», - зазначено у зверненні.

  У листі родичі вказують, що їм відомо, що «саме ця держава» не визнала резолюцію Ради Безпеки ООН, в якій підкреслюється, що всі учасники зобов'язуються співпрацювати зі слідством.

  «Ми знаємо, що ця держава - виключно одна ця держава - заблокувала створення трибуналу ООН. Ми знаємо, що ця держава ховає або покриває свідків і не надає інформації, що стосується справи. Гірше того, ця держава маніпулює інформацією і надає офіційні «дані», про яких є докази, що вони свідомо неправдиві», — йдеться у листі.

  Родичі жертв заявили, що будуть чекати, «поки ті, хто знає, що сталося 17 липня 2014 року, не зроблять крок вперед, не покажуть себе людьми, а не боягузами».

  «Припиніть ігри. Будьте державою, гідною свого народу. Ми будемо чекати. Заради всіх невинних життів, які були грубо обірвані. Заради всього людського», - наголошується в листі.

  Нагадаємо, Бішоп також оприлюднила заклик до «всіх держави співпрацювати, щоб гарантувати, що ті, хто відповідає за вбивство, були притягнуті до відповідальності»

  Як відомо, країни, представники яких входять до Об’єднаної слідчої групи, ухвалили спільне рішення, що кримінальний процес у справі катастрофи рейсу MH17 відбудеться в суді у Нідерландах. Про це 5 липня повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.

  До Об’єднаної слідчої групи входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів.

  Нідерланди й Україна підписали договір про міжнародне правове співробітництво щодо розслідування злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17.

  Сполучені Штати Америки вітають рішення Об'єднаної слідчої групи (JIT) щодо проведення в Нідерландах суду в справі про катастрофу МН17.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ