Росія пропонує озброїти миротворців ООН в Україні

  Ідея Путіна щодо миротворців ООН передбачена на 6 місяців
  У підготовленому Росією проекті резолюції пропонується озброїти миротворців ООН на окупованому Донбасі. Миротворці ООН, які можуть бути спрямовані на південний схід України згідно із запропонованим Росією проектом резолюції, будуть мати стрілецьку зброю для захисту спостерігачів ОБСЄ, склад місії ООН повинні будуть схвалити як уряд України, так і
  • 13 Вересня, 02:28
  • Розсилка

  Ідея Путіна щодо миротворців ООН передбачена на 6 місяців

  У підготовленому Росією проекті резолюції пропонується озброїти миротворців ООН на окупованому Донбасі.

  Миротворці ООН, які можуть бути спрямовані на південний схід України згідно із запропонованим Росією проектом резолюції, будуть мати стрілецьку зброю для захисту спостерігачів ОБСЄ, склад місії ООН повинні будуть схвалити як уряд України, так і представники Донецька та Луганська, – цитує РІА проект резолюції.

  У зв’язку з цим передбачається, що місія ООН «повинна бути забезпечена стрілецькою зброєю і легкою зброєю, і наділена мандатом виключно із захисту груп спостерігачів ОБСЄ, проводити цілодобовий моніторинг в зонах розведення сил і озброєнь від контактної лінії між територією підконтрольною збройним силам України і територією в окремих районах Донецької та Луганської областей України».

  Згдіно з документом, миротворців пропонується ввести «після повного відведення сил і обладнання від фактичної контактної лінії, на період шість місяців».

  Як повідомляє ТАСС, у проекті резолюції йдеться про «повну повагу суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України», а також підкреслюється, що врегулювати конфлікт в Донбасі «можна тільки шляхом повного виконання» комплексу заходів щодо виконання мінських угод. 

  Крім того, главам місії має «доповідати безпосередньо генеральному секретарю ООН» Антоніу Гутеррешу.

  Раніше повідомлялося, що Генеральна асамблея ООН включила в порядок денний питання миротворчої місії на Донбасі.

  Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. 

  Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летальної зброї.

  Згодом Росія подала в ООН свій проект про миротворців на Донбасі.

  У відповідь постпред України при ООН Єльченко заявив, що в поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості.

  Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ