У Кабміні хочуть приватизувати кіностудію імені Довженка і Національний цирк, – ЗМІ

  Під приватизацію націлені також цирки в містах по всій Україні: Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові, Кривому Розі
  В перелік об'єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшли низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олег Вергеліс. За його словами, зараз зазначений перелік налічує
  • 13 Серпня, 2017, 20:59
  • Розсилка

  Під приватизацію націлені також цирки в містах по всій Україні: Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові, Кривому Розі

  В перелік об'єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшли низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олег Вергеліс. За його словами, зараз зазначений перелік налічує всього 893 держпідприємства, однак згодом їх кількість зросте майже до 4 тисяч.

  «За нашою творчою лінією у дзвінкій вервечці таких підприємств, наприклад, Національний цирк України (і ще шість українських держцирків). А також Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Українська кіностудія анімаційних фільмів», – йдеться в статті.

  «Циркова палітра» об'єктів, що підлягають приватизації, за словами автора, ще більш вражаюча: Харківський держцирк їм. Ф. Яшина, Дніпропетровський держцирк, Одеський держцирк, Криворізький держцирк, Львівський держцирк та ін.

  Вергеліс вказує, що приватизація – це одне із зобов'язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей з МВФ. При цьому, приватизація об'єктів з національним статусом є юридично і політично складним процесом.

  «За інформацією DT.UA з різних джерел у Мінкульті та Держкіно, передача таких цінностей, як Кіностудія ім. Довженко або Цирк на Перемозі (обидва Національні) в якісь приватні руки — складна парадигма законодавчих метаморфоз, а також рішень на Банковій», – зазначає автор.

  Вергеліс вказує, що «національний» статус поки що є для багатьох закладів культури «охоронною грамотою». За його даними, зараз Мінкульт активно роз'яснює чиновникам Мінекономрозвитку наслідки непродуманих і непрорахованих різких приватизаційних кроків у сфері культури.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ