рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна завтра подасть меморандум проти РФ у морський трибунал

  • Розсилка
  Українські моряки із захоплених суден провели у полоні РФ 10 місяців - Україна завтра подасть меморандум проти РФ у морський трибунал
  Українські моряки із захоплених суден провели у полоні РФ 10 місяців

  Україна буде вимагати від РФ моральної і матеріальної компенсації для українських моряків

  Україна підготувала меморандум у Міжнародний морський трибунал проти РФ у справі про незаконне затримання трьох кораблів ВМС і 24 членів їхніх екіпажів.

  Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу Україна 24.

  «Буквально до кінця цього тижня, саме 22 травня цього року, ми плануємо подачу меморандуму в Міжнародний морський трибунал проти Російської Федерації у справі проти незаконного затримання трьох кораблів Військово-морського флоту і 24 членів їхніх екіпажів», - зазначив Єнін.

  Він додав, що Україна буде вимагати від РФ моральної і матеріальної компенсації для українських моряків.

  «Безумовно, ми досліджували найкращі світові практики, в тому числі практику Європейського суду із прав людини, і ми, безумовно, на максимальному рівні будемо вимагати компенсацію збитку нашим морякам, причому як матеріальної, так і компенсації їхніх моральних збитків», - уточнив заступник міністра закордонних справ.

  Єнін підкреслив, що міністерство працює над кейсами проти Росії в повному обсязі, і жоден процес не призупинено.

  Нагадаємо, що Гаазький арбітражний суд підтвердив свою юрисдикцію у позові України до Росії щодо порушень в Чорному і Азовському морях, а також у Керченській протоці

  Як повідомлялося, у вересні 2016 року Україна подала до суду позов, у якому звинуватила Росію в порушенні Конвенції з морського права в українських територіальних водах у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

  У цій справі Україна вимагає припинити в цих акваторіях узурпацію своїх суверенних морських прав. Позов стосується всіх порушень, які вчинила Росія, - перешкоджання навігації, крадіжка корисних копалин, незаконний вилов риби, спорудження Керченського мосту та багатьох інших.

  У травні 2017-го відбулося перше процедурне засідання Трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створили арбітраж для розгляду спору України проти РФ.

  У лютому 2018-го до Постійної палати третейського суду в Гаазі подали меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано 19 лютого 2018 року.

  Зі свого боку Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

  10 червня 2019 постійна палата Третейського суду в Гаазі почала слухати позов України проти Росії щодо порушення права на доступ до власних територіальних вод навколо анексованого Криму.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ