Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  УПЦ КП попередила про «супротивників», які хочуть не допустити автокефалії

  • Розсилка
  УПЦ КП попередила про «супротивників», які хочуть не допустити автокефалії

  В УПЦ КП звернулися до єпископату УПЦ Московського патріархату

  В Українській православній церкві Київського патріархату побоюються, що противники автокефалії української церкви будуть намагатися не допустити відповідного позитивного рішення Вселенського Патріарха Варфоломія.

  Про це повідомляє прес-центр Київської Патріархії на офіційному сайті УПЦ КП.

  «Очевидно, що супротивники не будуть чекати, склавши руки, та вживатимуть всіх засобів для того, щоби не допустити проголошення Томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей процесу, що розпочався», - говориться у заяві.

  При цьому відзначається, що «зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивне рішення Вселенського Патріарха».

  «В УПЦ Київського Патріархату однодушно підтримують всі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії православної церкви в Україні Вселенським Патріархом Варфоломієм, а також на подолання існуючого церковного розділення, утвердження єдиної помісної православної церкви», - підкреслюється у заяві.

  Відзначається, що днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

  «Аналогічне прохання також підписав єпископат Української автокефальної православної церкви. Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє православ’я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності», - заявили в УПЦ КП.

  Також підкреслюється, що церковники розраховують «на підтримку Верховної Ради, всього українського суспільства, на розуміння з боку інших релігійних організацій України».

  Нагадаємо, президент України Петро Порошенко написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І із проханням надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні і попросив Верховну Раду підтримати відповідне звернення.

  Порошенко розраховує, що рішення щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні буде прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі.

  Читайте також:

  Олександр Саган: Помісна церква – нині це життєва необхідність для України

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ