рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Верховний Суд відмовився відкривати справу «активісти проти Порошенка»

  • Розсилка
  Петро Порошенко і Павло Жебрівський - Верховний Суд відмовився відкривати справу «активісти проти Порошенка»
  Петро Порошенко і Павло Жебрівський

  Представники громадських організацій збираються оскаржувати це рішення, оскільки вважають, що підстави для відмови - незаконні

  Верховний суд України відмовив у відкритті провадження за позовом активістів проти президента Петра Порошенка через призначення аудитором Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського.

  Про це повідомляє Центр протидії корупції  з посиланням на ухвалу суду.

  Зазначається, що Верховний суд навіть не захотів розглядати справу та відразу ухвалив, що активісти не мають права звертатися до суду, щоб оскаржувати Указ президента.

  Представники громадських організацій збираються оскаржувати це рішення, оскільки вважають, що підстави для відмови - незаконні.

  Повідомляється, що суд послався на те, що справа не може розглядатися в адміністративному суді, та всупереч частині 6 статті 170 Кодексу не вказав, до якого саме суду в такому разі слід звертатися.

  «Відмова у відкритті провадження є грубим порушенням і українського, і міжнародного законодавства та може свідчити  про політичну заангажованість суддів. Центр протидії корупції оскаржуватиме це рішення спочатку до Великої палати Верховного Суду, а за потреби і в Європейському суді з прав людини», —  заявив юрист ЦПК Віталій Цокур.

  На його думку, це свідчить про відсутність справедливого суду, що є досить символічним у справі за позовом до Президента, оскільки одним із головних своїх досягнень він називає судову реформу.

  Раніше «Центр протидії корупції», Transparency International Україна та «Автомайдан» подали до суду на президента через порушення закону та призначення на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського.

  Активісти посилаються на відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

  Як повідомлялося, 19 червня Порошенко підписав указ про призначення аудитором НАБУ Павла Жебрівського, який до цього керував Донецькою військово-цивільною адміністрацією.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ