Наговорив на шість років. Інтерв’ю нардепа Тищенка через призму Кримінального кодексу

скандал
Наговорив на шість років. Інтерв’ю нардепа Тищенка через призму Кримінального кодексу
Народний депутат Микола Тищенко
Фото: Ян Доброносов, Facebook

«В його словах є п’ять-шість статей»

У президентській команді – черговий «зашквар». Заступник голови фракції Микола Тищенко лише минулого тижня виправдовувався за те, що під час  карантину працює його ресторан «Велюр», який тепер є «особистим штабом». А вже сьогодні він дав інтерв’ю «Українській правді», де наговорив мало чого конкретного, але навіть цього вистачить для того, аби депутатом зацікавилися прокуратура і ДБР.

Наприклад, ось як Тищенко, який очолює столичний штаб «Слуги народу» оцінив свої функції в Києві (дослівна цитата): «Фактично я є представником президента в місті Києві та здійснюю контроль за розпорядженнями указів президента. Грубо кажучи, все, що президент говорить з екранів, я повинен проконтролювати – як місцева влада виконує укази президента. Усе. Чітко і зрозуміло».

Відвідування нардепами свого ресторану Тищенко пояснює так: «Мої всі розмови пов'язані безпосередньо зі штабом міста Києва, безпосередньо з отриманими фідбеками про те, що добре робиться для Києва, що погано робиться для Києва, чи розуміють кияни ту роботу, яка робиться для Києва». Фактично «слуга народу» зізнається, що в «Велюрі» існує паралельне управління столицею.

Правники, до яких звернувся «Главком» з проханнями пояснити заяви Тищенко з правової точки зору, сприймають їх, м’яко кажучи, з подивом.

«Людина дещо не розуміє, які повноваження є у народного депутата та у органів місцевого самоврядування, – каже Ростислав Кравець з адвокатської компанії «Кравець та партнери». – Його заяви щодо контролю над ними не тільки некоректні, але й провокують за собою кримінальну відповідальність. В його словах є п’ять-шість статей Кримінального кодексу (наприклад, стаття 364 «Зловживання владою або службовим становищем», стаття 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», стаття 369-2 «Зловживання впливом», стаття 344 «Втручання у діяльність державного діяча»). За основною статтею 364, якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, – покарання може сягати шести років позбавлення волі.

Прокуратура чи Державне бюро розслідувань можуть відкрити на нього справу щодо дій, несумісних з діяльністю народного депутата. І мали б викликати його для дачі пояснень вже через п’ять хвилин після виходу цього інтерв’ю, але сумніваюсь, що це станеться. Завтра Тищенко просто скаже, що його неправильно зрозуміли».

В мережі вже з’явились фотожаби щодо чергового «зашквару» Тищенка. Нардепу пропонують слогани та лого його майбутньої виборчої кампанії

Екснардеп кількох скликань Юрій Ключковський, який був одним з ідеологів реформи децентралізації, також вважає, що у висловлюваннях популярного фронтмена від «Слуги народу» є ознаки кримінального правопорушення: «З таких висловлювань треба голосно сміятися, бо це повна безграмотність члена законодавчого органу, але якщо він вчиняє дії, спрямовані на це, – то ми маємо справу з кримінальним злочином. Бо тут відбувається перевищення службових повноважень. Є виборна влада, є місцеве самоврядування, є КМДА, і таких функцій, про які каже Тищенко, закони не передбачають».

Втім, політолог Володимир Фесенко вважає, що до заяв депутата-ресторатора треба ставитися поблажливіше. Бо це не більше, ніж хвастощі. «Він – голова штабу «Слуги народу» в Києві, і це його особисте трактування свого статусу. Тищенко, як і президент Зеленський, не був раніше в структурах державного управління і він бажане видає за дійсне. І яку кримінальну статтю йому можна за це приписати?», - запитує Фесенко.

Як би не було, скандальний ресторатор, який якось порівняв «формулу Штайнмайєра» з надувною лялькою, продовжує робити все, аби «Зе-команду» продовжували сприймати як збіговисько людей, які геть не «фільтрують» те, що кажуть. Але одна справа – коли не дуже пристойні речі витікають з анонімних чатів «слуг», інша ж – коли дивні уявлення про світ політики нової хвилі транслюють свідомо – в розлогому інтерв’ю.

Павло Вуєць, «Главком»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: