Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Динамо» виграло у НБУ і Приватбанку у Вищому адмінсуді

  • Розсилка
  «Динамо» виграло у НБУ і Приватбанку у Вищому адмінсуді

  13 грудня 2016 року Національний банк визнав «Динамо» пов'язаною із Приватбанком особою

  Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність визнання футбольного клубу «Динамо» (Київ) пов'язаною із «Приватбанком» особою.

  Про це йдеться в ухвалі суду від 16 листопада.

  13 грудня 2016 року Національний банк визнав «Динамо» пов'язаною із «Приватбанком» особою.

  Футбольний клуб звернувся в Окружний адміністративний суд з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора «Приватбанку» й самого банку.

  Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов'язаність, а також визнанні незаконним наказу тимчасового адміністратора «Приватбанку» від 20 грудня 2015 року в частині призупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу.

  20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов «Динамо» у частині зазначених вимог.  Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не вправі визначати пов'язаність осіб лише на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону «Про банки й банківську діяльність» без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій.

  Крім того, суд вважав, що керівник «Динамо» не відповідає ознакам пов'язаної з банком особи, а роздруківка із сайту телеканалу «ТЕТ» про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду.

  Водночас відомості з Єдиного держреєстру юридичних осіб не містять даних про Ігоря Суркіса як власника частки ТРК «ТЕТ».

  27 червня апеляцію НБУ й Фонду гарантування вкладів було відхилено.

  16 листопада Вищий адміністративний суд залишив без змін рішення судів.

  Раніше повідомлялося, що 6 листопада апеляційний суд зобов'язав «Приватбанк» повернути Суркісам 1,1 млрд грн.

  17 травня суд зобов'язав «Приватбанк» повернути 364 млн гривень, А-банку, який належить братам Суркісам.

  Ігор Суркіс мав у Приватбанку рахунок на 151 млн гривень, Поліна Ковалик - 514,1 млн гривень, Григорій Суркіс - 163,1 млн гривень, Марина Суркіс - 174,5 млн гривень, Рахміль Суркіс - 44,8 млн гривень.

  У грудні 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення націоналізувати «Приватбанк».

  Під час роботи тимчасової адміністрації борги перед акціонерами банку та пов'язаними з ним особами (в тому числі і єврооблігації) потрапили під механізм bail-in (конвертація в капітал).

  Загальна сума проведеного bail-in склала 29,4 млрд гривень.

  Джерело: Українські новини

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ