Полонений Росією український моряк написав листа

Полонений Росією український моряк написав листа
Андрій Ейдер: Умови … можна сказати нормальні

«Найважче — дивитися у вікно та бачити вільних людей» — лист наймолодшого полоненого моряка

Наймолодший полонений український моряк Андрій Ейдер надіслав листа у відповідь українській журналістці. Він розповів про стан свого здоров’я, а також умови утримання.

Ейдер — один з трьох поранених українських моряків, якого утримують у СІЗО №1 Москви — «Матроській тиші». Під час нападу російських суден українець дістав осколкові поранення ніг.

«Умови … можна сказати нормальні. Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють, могло бути набагато гірше. Рани загоюються, можу ходити нормально, кульгаю. По сходах підніматися та спускатися важко, на жаль, сильне навантаження на ноги, руками за поручні хапаюся та йду. Банально поки не можу ногу лежачи вертикально догори підняти, немає сили», — розповів моряк у листі.

Ейдер подякував за листи та передачі, які йому надсилають. Сподівається вийти на свободу та приїхати додому якнайшвидше.

«Мрію, щоб це сталося принаймні до кінця січня, але мені здається, що моїй мрії не судилося здійснитися. Гадки не маю, на скільки це все затягнеться, півроку, рік… Ці допити, зустрічі з різними людьми. Найважче — дивитися вікно та бачити у далині сотні машин, людей, які вільні. Здається, ось вона, свобода, вона так далеко і так близько», — написав Ейдер.

Українець привітав усіх зі святами та попросив не забувати 24 полонених військових.

Як відомо, уже 19 із 24 захоплених росіянами у районі Керченської протоки українських моряків визнали себе військовополоненими.

25 листопада 2018 року в результаті збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові кораблі, а члени екіпажів захоплені в полон. Після нетривалого перебування у Криму українські моряки були перевезені в Москву: трьох поранених помістили в СІЗО «Матросская тишина», решту 21-го утримують в СІЗО «Лефортово».

Україна і світове співтовариство визнали військовополоненими захоплених моряків, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які нібито порушили російський кордон.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: