Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Президент Румунії відмовився звільняти главу антикорупційного управління

  • Розсилка
  Глава Національного антикорупційного управління Румунії Лаура Ковеші - Президент Румунії відмовився звільняти главу антикорупційного управління
  Глава Національного антикорупційного управління Румунії Лаура Ковеші

  Президента Румунії не переконали аргументи для відкликання керівника Національного антикорупційного управління

  Президент Румунії Клаус Йоганніс відмовився звільняти керівника Національного антикорупційного управління (DNA) Лауру Ковеші.

  Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на заяву румунського президента.

  Міністр юстиції Румунії Тудорел Тоадер у лютому направив Йоганнісу лист з вимогою відправити у відставку Ковеші. Позицію міністра юстиції підтримала і прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчиле.

  «Аргументи для відкликання, представлені міністром юстиції, мене не переконали. Фактично, вони навіть не відповідають застосованим правовим положенням. Я не буду приймати пропозицію про відкликання пані Ковеші, головного прокурора DNA», - йдеться у заяві.

  Вища рада магістратури Румунії раніше також відхилила вимогу міністра юстиції, який стверджував, що Ковеші діяла з перевищенням повноважень.

  Ковеші керує антикорупційним відомством з 2013 року, і під її керівництвом кількість кримінальних справ проти чиновників в одній з найбільш корумпованих держав ЄС різко зросла. Вона є чи не найбільш популярним чиновником країни.

  Правлячі соціал-демократи намагалися рік тому декриміналізувати кілька корупційних правопорушень, що призвело до найбільших вуличних протестів у Румунії протягом останніх десятиліть.

  Наприкінці 2017 року правляча коаліція затвердила суперечливу реформу судочинства, яку критикували президент Румунії, Європейська комісія та Державний департамент США.

  Документ зрештою повернувся до парламенту після того, як конституційний суд визнав, що деякі його положення не відповідали основному закону країни.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Румунії Клаус Йоханіс відзначив роботу головного антикорупційного прокурора країни Лаури Кодруци Ковеші.

  Також повідомлялося, що у Бухаресті та кількох містах Румунії пройшли мітинги на підтримку Національного антикорупційного управління країни та його голови Лаури Ковеші.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ