Митрополит Євстратій (Зоря)

Митрополит Євстратій (Зоря)

Митрополит Православної церкви України

Життєпис

Народився 21 жовтня 1977 року в Черкасах. Закінчив Черкаську загальноосвітню школу №28 (1994).

1994 року вступив до Київської духовної семінарії УПЦ Київського патріархату, а після закінчення 1997 року – до Київської духовної академії.

Після завершення навчання 2001 р. захистив дисертацію та тему «Український екзархат РПЦ (1944–1966 рр.)» та отримав науковий ступінь кандидата богослов'я. Викладач КДАіС (нині – Київської православної богословської академії), з 2008 р. – доцент КПБА.

1992-1996 – іподиякон єпископа Черкаського і Чигиринського Нестора (Куліша). 1997-1998 – іподиякон Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 1997 року вступив до братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря міста Києва. З благословення Патріарха 12 квітня 1998 р. пострижений у чернецтво з іменем Євстратій. 16 квітня 1998 року висвячений на ієродиякона, 4 червня 2000 року – на ієромонаха. Призначений штатним священником Михайлівського Золотоверхого собору.

1 листопада 2002 року призначений прессекретарем Київської патріархії. 28 квітня 2003 року отримав сан ігумена, 4 лютого 2007 р. — сан архимандрита.

Єпископське служіння

13 травня 2008 р. Священним синодом обраний поставлений бути єпископом Васильківським, вікарієм Київської єпархії, з призначенням бути головою Інформаційно-видавничого управління Київської патріархії. 25 травня 2008 р. відбулася хіротонія архимандрита Євстратія на єпископа Васильківського, очолив хіротонію Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), якому співслужили архієпископи Кіровоградський і Голованівський Серафим (Верзун), Білоцерківський Олександр (Решетняк), Переяслав-Хмельницький Димитрій (Рудюк), єпископи Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко), Тернопільський і Бучацький Нестор (Писик), Полтавський і Кременчуцький Федір (Бубнюк), Чернігівський і Ніжинський Іларіон (Процик) і єпископ Феодосій (Пайкуш).

З травня 2011 р. – єпископ Богуславський. З липня 2010 р. – секретар Священного синоду УПЦ КП. 23 січня 2012 року призначений керівником Чернігівською єпархією УПЦ КП з піднесенням до сану архієпископа. 28 червня 2013 року, в зв'язку зі змінами до Статуту про управління УПЦ КП, став постійним членом Священного синоду за посадою. Представник Київського патріархату при міжнародних Європейських інституціях. Представник Київської патріархії у Верховній Раді України.

15 грудня 2018 року разом з усіма іншими архієреями УПЦ КП взяв участь у Об'єднавчому соборі в храмі Святої Софії. 5 лютого 2019 року митрополит Київський і всієї України Епіфаній призначив владику Євстратія до складу першого Священного синоду Православної церкви України. 6 березня 2019 року рішенням Митрополита Київського Епіфанія був призначений заступником голови Управління зовнішніх церковних зв'язків Православної церкви України.

Був головним редактором газети «Голос православ'я», офіційного друкованого видання Української православної церкви Київського патріархату. Вільно володіє англійською мовою.

12 березня 2021 року разом із настоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм зустрівся із американським дипломатом Куртом Волкером. 19 березня 2021 року був присутнім на інтронізації митрополита Халкідонського Еммануїла (Адамакіса). 21 березня 2021 року, разом з ієрархами Константинопольського та Александрійського патріархатів, взяв участь у хіротонії новообраного митрополита Сорокацерковного Андрія (Софіанопулоса), яку очолив Патріарх Константинопольський Варфоломій (Арходоніс).

2 лютого 2023 року був призначений правлячим архиєреєм новоствореної Білоцерківської єпархії в адміністративних межах Білоцерківського району Київської області. Того ж дня митрополит Епіфаній возвів владику Євстратія у сан митрополита.

Всі публікації автора

Ісус Христос воскрес з мертвих не для себе – він воскрес для всіх нас
«Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть»
Чому лідери громадської думки так часто вживають ненормативну лексику?
Кожна людина ходить до вбиральні. Але хіба може бути нормальним свої фізіологічні потреби відправляти на публіці?
Дві Кореї. Чому не треба слухати тих, хто пропонує кинути Донбас
Поради збудувати процвітаючу Україну, щоб мешканці окупованих Росією територій у Криму і на Донбасі «самі захотіли повернутися» – або романтичне уявлення, або прояв немудрості, або демагогія
Несвяткові думки про святкові теми
Хіба це можливо, щоб користувачі ФБ не знайшли привід, як посваритися на свято?
Про бабу Ганю, Пінчука, Медведчука і болючий компроміс
Баба Ганя торгує на базарі своєю городиною та іншим, що Бог послав. А її сусід громадянин Сідоров ніде не працює, тому не має грошей на пляшку горілки із закускою, чим дуже засмучений, особливо спостерігаючи бабин добробут
Новорічне. Що просити у Господа на межі літочислення
Слава Богу за все, що Він подав нам у минулому, і нехай 2017 рік буде не гіршим
«Казакі патріаха» Кирила, або Пародія на папську гвардію
З нагоди 70-ліття у Кирила з'явилася власна гвардія
Про неомарксистську «репресивну толерантність»
Справжня мета прихильників гендерної ідеології - не запобігання дискримінації чи побутовому насильству, а побудова юридичної системи з «позитивною дискримінацією» на вершині
Як правильно називати Патріарха Кирила
Українською мовою правильно називати главу РПЦ «Патріарх Московський і всієї Росії», а сама Церква має називатися «Російська (а не Руська) Православна Церква»
Окупанти затримали архієпископа Кримського Климента на адмінкордоні з Кримом
Сьогодні при перетині адмінкордону з окупованим Кримом на пункті Чонгар було затримано російськими службовцями архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента
Чому цю церкву треба називати московською (ДОКУМЕНТ)
Служителі УПЦ МП самі себе визнали Московським патріархатом
Про що промовчав митрополит Онуфрій на День Незалежності
Заголовки про «сенсаційність виступу» м. Онуфрія та «лють», яку він нібито викликав у Москві – або лютий тролінг авторів аналізу, або тонка інформаційна гра – спробувати зліпити з нейтрально–розпливчастої промови щось «українсько-патріотичне»
Парад у Києві не залишився непоміченим навіть у Китаї
На що звернули увагу в Китаї
Андроповська реставрація. Росія знову перед крахом?
Свободу не можна лише вибороти одного разу – її треба плекати повсякчасно.
Про безвізові муки, права геїв та електронні декларації
У зв'язку з великим скандалом навколо е-декларацій згадалося, як наприкінці минулого року нас усіх переконували, що єдина перешкода на шляху до безвізового режиму з країнами Шенгену – це відсутність в нашому законодавстві ідеологічних понять «сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність»
Другу світову війну спричинило невиконання міжнародних угод
Як на мене, друга світова війна розпочалася не 1 вересня 1939 р. нападом Німеччини на Польщу. І не тоді, коли було розділено Чехословаччину. І не під час Мюнхенської змови. І не під час аншлюсу Австрії.
Саме так русскій мір «любить» Україну
Любов - це шкуру спустити, вважає протоієрей московської церкви
Чим відповісти на ходу московської церкви Україною
Найкращою відповіддю має бути зібрання української громади на Хресну ходу 28 ЛИПНЯ – від Володимирського Собору до пам'ятника св. Володимиру
Чому Собор не сказав про Україну
Головний підсумок, що Собор у своїх рішеннях та заявах не створив перешкод для подальшого визнання автокефалії Помісної Православної Церкви в Україні
Про погрози «варфоломіївською ніччю»
Коли «побожні люди» починають погрожувати «варфоломіївською ніччю» – це буває не просто метафора.
Хід за традиційну сім'ю. Хіба це актуально?
Мабуть, це зовсім не цікаво, що за 25 років населення України офіційно зменшилося на 10 млн
Напередодні Всеправославного собору. У Москві розробили план шантажу
Як Путін веде Росію у прірву, так туди ж РПЦ веде Кирило
Уявіть, що Гундяєв сфотографувався у кріслі президента РФ
Про вчорашнє фото дня «Путін на Афоні»
«З Москвою навіки разом!». Про позицію керівництва УПЦ МП
Мені як учаснику Архієрейського Собору дорікнули, що в його заяві несправедливо сказано, що «УПЦ - не Церква»
Церковні патріоти і колаборанти. Як відрізнити
Відповідь проста
Карточный домик патриарха Кирилла
Украину он не знает и не понимает
Московський патріархат як криве дзеркало більшовизму
Я просто дивуюсь самовідтворенню більшовицьких традицій у спільнотах і особах, здавалося б найменш до цього придатних.
«Канонічна територія» Московського Патріархату приросла Монголією
Тепер патр. Кирила можна цілком законно іменувати монгольською мовою «ОХУ-ын патриарх».
Як Кирило воду святив
«Патриарх» Кирилл «освятил» воды перевёрнутым крестом. Что это означает? И было ли то, что он сделал, освящением?
Всеправославний собор готують 50 років, а Кирило все ще не готовий
РПЦ є прикладом авторитарного правління і зневаги до принципу соборності
Водохреща. Купатися чи не купатися?
Бачу, що суперечки заради суперечок, яких ап. Павло закликає уникати, завдяки соціальним мережам стають популярнішими і популярнішими.
Підготовка до Всеправославного Собору: «казнить нельзя помиловать»
Як відомо, в середині грудня минулого року біля Афін відбулася зустріч підготовчої комісії
Пророчество Филарета, озвученное Кириллу в 2009 году, сбывается?
Публичные разоблачения отставным прот. Чаплиным всяческих недостатков его бывшего начальника (и главного покровителя в течение около четверти века) патр. Кирилла Гундяева напомнили мне о словах патр. Филарета.
Православний талібан?
Коротко передісторія подій у Катеринівці на Тернопільщині, де зняте відео за посиланням, така
Розіп'яті хлопчики вже не діють, потрібні «розтерзані православні»
Доки глава МПвУ молиться перед двоголовим образом імперії «русского міра» (для апологетів – це не візантійський герб!), задурені ним і його підлеглими парафіяни перетворюються на «старообрядців», що готові «вмерти, але не стати ніконіянами».
Патріарх Кирило вшанував співучасника злочинів Януковича (ФОТО)
Хто наступний?
Синод УПЦ МП під керівництвом Онуфрія все більше нагадує Бурбонів
Звернення Синоду УПЦ МП – яскравий приклад невміння вести діалог з суспільством.
Про об`єднання церков
Сьогодні, виступаючи на урочистій Академії з нагоди випуску КПБА, Патріарх Філарет торкнувся питання церковного об'єднання.
Головна проблема УАПЦ
Про УПЦ МП – ні слова
Если посмотреть на скандал с сидящим Онуфрием с другой стороны...
С другой стороны.
10 запитань до митрополита Онуфрія
Як у Євангелії: так - так, а ні - ні
Виходить, що всі, хто стояв і аплодував героям, – за війну?
В УПЦ МП не зрозуміли, що вони своїм коментарем плюнули в обличчя Героям
Про «захоплення» храму в с. Мильча
Джерела МП повідомляють про «захоплення» Київським Патріархатом та представниками місцевої влади храму в с. Мильча
Гнів Божий. Пожежа у Новодівичому монастирі
Навіть волосина не падає з голови людини без волі Божої. Тим більше без Божого попущення не може статися така біда зі святинею.
Большевизм должен пройти через Нюрнберг-2
СССР нет уже скоро четверть века, но совок не только живет в душах и сердцах части наших современников