Перша країна дозволила використовувати Covid-вакцину, яку збиралася купити Україна
Технологія виробництва Novavax відрізняється від решти вакцин, що нині використовуються у світі
Американська компанія Novavax заявила про отримання першого дозволу на використання її вакцини від Covid-19. Першою країною світу, яка дала дозвіл на екстрене використання вакцини від Covid-19 розробника Novavax, стала Індонезія, повідомляє Deutsche Welle.
У пресрелізі Novavax зазначено, що вакцину вироблятиме Інститут сироватки крові Індії (Serum Institute of India), в Індонезії препарат реалізовуватимуть під назвою Covovax.
Вакцина Novavax вводиться двома дозами, для зберігання не потребує наднизьких температур. Технологія її виробництва відрізняється від мРНК вакцин від коронавірусу, що нині широко використовуються у світі: в її основі – копії спайк-протеїнів, або так званих шипів коронавірусу, відтворені в лабораторії.
«Це перший у світі дозвіл регулятора на використання вакцини на основі протеїну, виданий після третьої фази клінічних досліджень, що продемонстрували ефективність і безпеку», – зазначили в компанії й додали, що очікують на ухвалення дозволів у інших країнах «найближчими тижнями і місяцями».
У червні компанія Novavax оголосила, що загальна ефективність її препарату сягає 90,4%, а у 100% випадків вакцина захищає від середнього та тяжкого перебігу захворювання.
Як повідомила компанія у жовтні, запуск виробництва препарату затримався, зокрема через брак сировини, утім проблему вирішено й планується виробництво 150 мільйонів доз на місяць до кінця року завдяки партнерству з індійськими, південнокорейським і японськими заводами. Novavax подала заявки на дозволи у Великій Британії, Євросоюзі, Канаді, Австралії, Індії та Філіппінах.
У травні цього року на той час міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомляв, що влітку Україна очікує на поставки 10 млн законтрактованих доз вакцини Novavax від Інституту сироватки крові Індії. Утім, у серпні новий очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що контракт з постачальником розірвали, бо Інститут не виконав своїх зобов'язань.
До слова, одеський депутат поширив фейк про розпилення Covid-19 з літаків: його висміяли у мережі.
Також МОЗ розповів, скільки років триватиме вакцинація в Україні.
До слова, в Україні за минулу добу захворіли на коронавірус 13,9тис. людей. Найбільше нових заражень у Харківській та Одеській областях.
Повідомлялося, що кияни активно вакцинуються: за тиждень – майже 200 тис. щеплень. Глава МОЗ заявляв, що вакцинація в Україні принесла перші позитивні результати.
До слова, Міністерство охорони здоров'я рекомендує вакцинуватися від Covid-19 через 28 днів (чотири тижні) після того, як людина одужала від коронавірусної хвороби.
Також МОЗ детально роз'яснив, кому та коли не можна робити Covid-щеплення.
Як повідомлялося, протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають не більше 1% населення.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я затвердило список медичних протипоказань і застережень для вакцинації від коронавірусу. Довідки почнуть видавати на початку листопада.
Раніше в МОЗ пояснили, як отримати щеплення з «липовим» ковід-сертифікатом.
Крім того, рівненські медики провели православним антивакцинаторам екскурсію в Covid-палатах.
Читайте також:
- Феномен Моршина. Інтерв’ю з мером міста, яке першим перемогло пандемію
- Колективна шизофренія? Соціальний психолог розказав про причини активності антивакцинаторів
- Коронавірусний колапс на Львівщині. Серед шпиталізованих – 97,5% пацієнтів невакциновані
- Відома лікарка жорстко відповіла антивакцинаторам (відео)
- «Звели батька в могилу». Мер Дніпра шокований трагедією в родині свого підлеглого