Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Путін може налякати своїми «страшилками» тільки росіян

  • Костянтин Боровой

   Російський політик

  • Розсилка
  Путін може налякати своїми «страшилками» тільки росіян
  Фото: EPA/UPG

  Сьогодні Китай хвилює Вашингтон значно більше, ніж Росія

  Адміністрація Дональда Трампа оголосила про намір США вийти з договору з Росією про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД).

  При всіх «надуваннях» Росія поступово перестає бути учасником світового процесу. І не тільки в політичному сенсі, але, як зрозуміло з різних непрямих ознак, і з військової точки зору. Країна, у якої немає сучасної електронної техніки і технологій, не може володіти справжнім повноцінним зброєю.

  Росія перестала бути небезпечною для Сполучених Штатів, не тому що Путін відмовився від агресивної військової риторики, а тому що всім зрозуміло, що за цією риторикою нічого немає. Загрози створити зброю, від якої американці можуть постраждати - це те ж саме, що робив Кім Чен Ин, погрожуючи американцям ядерною війною, розробляв ракети (за допомогою Росії, між іншим). Однак американці могли знищити всю північнокорейську ядерну і ракетну програму протягом декількох хвилин. Приблизно така ж ситуація сьогодні з Росією: чим більше Путін «надувається» і погрожує, створює мультики із зображенням ракети, що падає на Флориду, тим менше йому вірять, тим зрозуміліше стає, що це абсолютний блеф.  США необхідно переходити до вирішення військових проблем із серйозними опонентами - з Китаєм. Договір про ракети середньої і меншої дальності стримує Сполучені Штати в їх прагненні зробити світ безпечнішим. Йде підготовка кількох угод із Китаєм про обмеження стратегічних озброєнь. Сьогодні Китай хвилює Сполучені Штати значно більше, ніж Росія.

  І США виходять з угод із Росією, тому що це вже не Радянський Союз, а країна, яка - з багатьох причин - не становить для них небезпеки. Грізні заяви Путіна розраховані на внутрішнє споживання. Усі експерти говорять, що це порожній блеф, що за такими заявами нічого не стоїть і не може стояти. А через деякий час і блефувати буде нічим, тому що Росія позбавлена доступу до сучасних технологій і перестає бути для США і НАТО скільки-небудь серйозним суперником у сфері озброєнь.

  Сьогодні ракети середньої і малої дальності, про які йшлося 30 років тому, вже не становлять небезпеки, уже є дуже потужні і дуже точні протиракетні системи. Як кажуть американці, Росія фактично сама вийшла з угоди РСМД, проводячи розробки в цій сфері і ставлячи на озброєння ракети середньої і малої дальності, які фактично заборонені. Робити вигляд, що цього немає - безпечно і нерозумно.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Олександр Палій
  Олександр Палій

  Політолог

  Тарас Чорновіл
  Тарас Чорновіл

  Журналіст, політичний діяч

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ