Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Безглуздий і нещадний: чим загрожує сміттєвий бунт Путіну

  • Костянтин Боровой

   Російський політик

  • Розсилка
  Путін - Безглуздий і нещадний: чим загрожує сміттєвий бунт Путіну
  Путін
  Фото: EPA

  Про протести в Архангельську

  Цей мітинг не був політичним, і його дуже сильно розкручують комуністи. Проявляється загальне роздратування проти влади, яке комуністи намагаються використовувати, щоб посилити свої позиції.

  У Росії є демократична опозиція, а є імітація опозиційної діяльності, якою займаються, зокрема, ЛДПР і комуністи. Кожен раз, коли виступають комуністи, я розумію, що це шантаж влади і спроба мобілізації громадян на власну підтримку. Тобто це не протести, а їх імітація. Тим більше, що комуністи виходять з портретами Сталіна, червоними прапорами і "регіонально-націоналістичними" вимогами.

  Ситуація зі сміттям, безумовно, послужила приводом, тому що справжні протести повинні бути не спонтанними і емоційними, а відбуватися з політичними гаслами. Поки цього немає.

  Є досить сильна ступінь роздратування проти регіональної влади. Архангельський губернатор дуже недоброзичливо відгукнувся про жителів області, і це використовують. Але це ще не протести. Тим більше, що вони не носять масового характеру і це мітинги проти московського сміття і московських взагалі. Тому комуністи так легко й використовують цю ситуацію.  Загальна обстановка в Росії змінюється, дуже різко падає життєвий рівень, народ вже розуміє, що з цією владою вижити не можна. Але поки це не мотивовані заперечення проти влади. Коли будуть протести - а вони будуть, звичайно, - там будуть звучати політичні вимоги: відставка Путіна; не відмова від московського сміття на території Архангельської області, а відставка цієї влади чекістів.  Справжніми протестами, пов'язаними з відсутністю екологічних експертиз, займається Дмитро Гудков - це серйозні дії, в які залучено велику частину суспільства. Вони можуть вилитися в політичні протести. У всякому разі, викликають заперечення до влади. Але і вони поки не піднімають питання способу управління державою і взаємин влади з громадянами.

  В даному випадку приводом стала сміттєва проблема. Коли приводів набереться маса, вони почнуть перетворюватися в реальні дії і справжні протести, де будуть вимоги відставки влади, а не натяк на такі вимоги і не попередження, що вони з'являться, якщо чогось не зробити.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ