Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чи варто Україні відповідати симетрично на польську «геноцидну» помилку?

  • Микола Княжицький

   народний депутат

  • Розсилка
  Чи варто Україні відповідати симетрично на польську «геноцидну» помилку?

  Зараз у протистоянні з ворогом на сході і продажному цинізмі деяких старих європейських націй поляки мають залишатися нашими природніми союзниками

  Депутат Мусій запропонував вшанувати пам'ять українців, що постраждали від геноциду поляків у період 1919-1951 років на Волині, Галичині і Закерзонні. Мусія обрали від Сокальського району Львівщини. Мій дід Антін Васько і бабуся Парасковія Васько (у дівоцтві- Турко) теж походять з цього району на кордоні з Волинню. Про українсько- польське протистояння я знаю з дитинства...  Деколи ці стосунки нагадували приниженням колонізаторами аборигенів, деколи- конфлікт майже внутрішньо-сімейний, як у «Кайдашевій сім'ї», а деколи демонстрували найбільшу дружбу, яку не зруйнували навіть роки збройної боротьби. Який геноцид? Наше взаємне дурне геноцидозвинувачення нівелює оцінку справжнього геноциду- голодомору українців і знищення поляків сталіністами та гітлерівцями. Взаємні трагічні помилки, які привели до тисяч смертей- так. От і зараз чергову помилку зробив Сейм Польщі. А нам пропонують у відповідь зробити дурість. Ми завжди орієнтувалися на поляків.

  Але за останні роки продемонстрували, що можемо бути мудрішими і сильнішими від багатьох європейських народів. Зараз у протистоянні з ворогом на сході і продажному цинізмі деяких старих європейських націй поляки мають залишатися нашими природніми союзниками. Тому відповідь наша на польську помилку має бути не симетричною, такою, що не відштовхне західних сусідів на потіху східним, а дозволить винести уроки з минулого заради майбутнього.
  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Вадим Денисенко
  Вадим Денисенко

  Народний депутат України (БПП)

  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат, «Батьківщина»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ