Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  SunSay не співатиме у Львові. Що я думаю про це?

  • Отар Довженко

   Журналіст

  • Розсилка
  SunSay не співатиме у Львові. Що я думаю про це?

  Ти вирішив бути голубкою миру, що літає дзьобати російські-кримські-деенерівські зернятка?

  Що я думаю про скасування концерту SunSay під тиском активістів.

  Позиція людей, які не визнають російську агресію, вважають, що війна – це «політика», яка їх не стосується і відволікає їх від високих речей, і пропонують обійнятися, простити і помиритися, після чого Донбас і Крим самі приростуть, мені огидна. Якщо людина говорить це щиро, а не бреше з метою отримання політичних дивідендів, я сприймаю це спокійніше, хоча все одно подібні погляди мені неприємні і я зовсім не збираюся вмирати за чиєсь право їх висловлювати.

  Поза тим, я наполягаю, що будь-які погляди та переконання – не дії і не підбурювання до незаконних дій, наголошую, а саме погляди, – не можуть бути приводом для репресій. Людину не можна переслідувати за те, що вона не любить Україну, не вірить у Бога чи вважає, що місце жінки на кухні.

  Але відкрита демонстрація неприйняття чиїхось поглядів та переконань не є в моєму розумінні репресіями. Навпаки, це здорове явище, коли активна частина суспільства приходить до того, хто чинить, на їхню думку, аморально, і каже «ми цього не схвалюємо». Головне, щоб без насильства.

  Такі вияви неприйняття та суспільного осуду, природно, завдають носієві засуджуваних переконань моральної травми. Наприклад, виступи зоозахисників проти хутра, думаю, дуже дошкуляють виробникам і власникам шуб і шапок.

  Одним словом: якщо ти вирішив бути голубкою миру, що літає дзьобати російські-кримські-деенерівські зернятка і стверджує, що це нормально, бо ми братні народи і нас ніхто не посварить, будь готовий, що твій концерт пікетуватимуть люди, яких ображає така позиція. В цьому немає нічого страшного і зовсім не обов’язково з переляку скасовувати концерт. Маєш сміливість мати переконання, то май сміливість їх відстоювати.

  Facebook

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ірина Геращенко
  Ірина Геращенко

  Народний депутат України, віце-спікер

  Тарас Чорновіл
  Тарас Чорновіл

  Журналіст, політичний діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ