рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Митрополит Онуфрій - «духовний» християнин? Сухі факти

  • Володимир Волковський

   Філософ-науковець

  • Розсилка
  Митрополит Онуфрій - «духовний» християнин? Сухі факти

  Говорити про «духовність» владики Онуфрія - щонайменше софізм

  Тут заступник голови ОП Сергій Трофимов зробив комплімент митрополиту Онуфрію, мовляв, його вирізняють особливі «любов, мудрість і вищий духовний рівень».

  Скажіть тоді мені, що таке любов, мудрість і «вищий духовний рівень»? Це:

  • наплювати на пам'ять ветеранів, героїв війни за Україну (невставанням у Верховній Раді);
  • брехати про приналежність своєї церкви «ми не РПЦ», будучи членом Синоду РПЦ:
  • лукавити «тут ми УПЦ, а в Криму ми РПЦ»;
  • піддавати мільйони своїх вірних небезпеці зараження хворобою (не встановивши, як слід, карантин);
  • потурати ненависті і брехні проти інших церков («філаретівців, уніатів, сектантів, сцушників»), тоді коли УПЦ МП стала постійним генератором міжрелігійної ненависті;
  • благословляти сепаратистів і терористів, які розв'язали війну в його країні;
  • боягузливо уникати слів праведного засудження російської агресії проти його країни і викручуватися «ми за мир, але нападника не назвемо» (а якби РПЦ дійсно виступила проти війни і агресії, це могло б справді послужити миру);
  • брехати про «громадянську війну» і претендувати стати «миротворцем» (кого примиряти будемо? боягузливо уникаючи назвати насильника – насильником?);
  • толерувати українофобію і фальсифікацію української історії (українська мова, мовляв, не годиться для молитви і все в тому дусі з «Почаївських листочків»), і при цьому претендувати бути главою української церкви? (Так ви глава української або «общерусской» церкви, кого там УПЦ МП об’єднує, громадян України, чи «единый русский народ от Чопа до Чукотки»?);
  • бути главою церкви, і робити вигляд, що взагалі це його не стосується (а кого? «монах» повинен бути в келії, а не в омофорі)?

  На думку заступника глави ОП Сергія Трофімова, це все - «мудрість, твердість і безмежна любов до всіх»? У мене тільки два питання:

  1) Чому один з головних представників влади у світській країні так відверто розхвалює релігійного лідера, при цьому говорить, мовляв, «папіреднікі» (с) лукаво ображали мільйони віруючих українців і втручалися в церковні справи? «Твоїми словами буду судити тебе, невірний раб!» (Євангеліє, хоча в УПЦ МП зазвичай Євангеліє не читають, у них же «духовність»). Чому він робить те ж, за що тут же засуджує Порошенка? Хіба це не лицемірство і не брехня?

  Це порушення принципу світськості держави, і вульгарне потурання певній конфесії в багатоконфесійній світській країні.

  2) Як український політик може так відгукуватися про релігійну організацію, яка роками толерує, а то і плодить печерну українофобію? Чому один з головних можновладців в Україні чи то сам бреше, то чи потурає мерзенній людовбивчій брехні, говорячи про МП, враховуючи все вищевказане?

  Перелік запитань до владики Онуфрія я вже написав вище. Говорити про його «духовність» - щонайменше софізм. Справа в тому, що він – не монах і не рядовий вірний, а предстоятель з усіма можливостями і обов’язками. Духовність для християнина – це не абстрактний «дух» незрозуміло чого. Це конкретні вчинки в дусі Євангелія. «Віра без діл мертва», «за справами твоїми судитиму тебе», каже Євангеліє. «Духовний» християнин не може так толерувати величезну машину ненависті і брехні. А якщо ти ще й очолюєш її? Може, Онуфрій за крісло боїться, сиріч за право сісти на горньому місці? І де тут духовність?

  Не можеш зупинити зло рукою – осуди словом. А святі отці, коли не могли протистояти державному злу, не на патріарший престол мітили, а в пустелю бігли.

  Всі мої запитання - це суто факти, факти, і нічого крім фактів.

  На випадок «а мій батюшка не такий»: ну і слава Богу, але хто знає вашого батюшку? А ось газети УПЦ МП, всякі там «Начала» і «Почаївські листочки» знають всі.

  Читайте більше: 

  Джерело: cerkvarium.org

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Леонід Ємець
  Леонід Ємець

  Народний депутат 7 і 8 скликань

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ