Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Польські ультрас провели акцію з фаєрами на Меморіалі орлят у Львові

  • Розсилка
  Близько десятка молодиків запалили фаєри - Польські ультрас провели акцію з фаєрами на Меморіалі орлят у Львові
  Близько десятка молодиків запалили фаєри

  Ультрас відвідали Меморіал орлят у Львові з нагоди річниці «героїчної оборони Львова»

  Польські футбольні фанати відзначили 100-річчя оборони Львова поляками від армії Західноукраїнської народної республіки, запаливши фаєри на Личаківському кладовищі, де поховані так звані львівські орлята. Організатором акції виступила організація «Велика Сілезія».

  «З нагоди 100-річчя героїчної оборони Львова ми відвідали кладовище Львівських орлят. Ми віддаємо належне великим польським героям», — йдеться у повідомленні.

  На знімках можна побачити, що понад 10 людей запалили фаєри на кладовищі та розгорнули транспаранти.

  «Орлята львівські, 100 років — це гасло польську відвагу прославляє. Сілезія віддає шану для Львова, духовного міста Вроцлава», — написано на плакатах.

  Львівські орлята — назва молодих польських добровольців (в тому числі підлітків), що зі зброєю в руках воювали проти українців Львова, боронили місто під час Польсько-української війни (1918–1919) від армії ЗУНР і під час Радянсько-польської війни (1919—1921) від армії Олександра Єгорова; вважаються національними героями Польщі.

  Спочатку орлятами називали молодих добровольців, які брали участь у боях з українцями за Львів 1-22 листопада 1918 (див. Польсько-українська війна). З часом так стали називати всіх молодих польських солдатів, що билися в Галичині під час Польсько-української і Радянсько-польської воєн (1919—1921). Молодих захисників Перемишля, учасників боїв з Червоною армією під командуванням Будьонного під Комарно і Задворцем, називали так само. Загиблі в боях «орлята» були поховані на Меморіалі львівських орлят, проект якого був створений колишнім «Орлятком» Рудольфом Індрухом; кладовище було знищено і перетворено на звалище при радянській владі (1971), нині відновлено.

  Дискусія навколо кам’яних фігур левів Польського військового меморіалу у Львові («Цвинтар орлят») дійшла до президентів Польщі та України. Про це розповів очільник польської держави.


  Джерело: Громадське

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ