рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Суддя Ємельянов вважає, що новий Верховний суд допоможе боротися з корупцією

  • Розсилка
  Артур Ємельянов - Суддя Ємельянов вважає, що новий Верховний суд допоможе боротися з корупцією
  Артур Ємельянов

  Наріжним каменем реформи має стати перетворення Верховного суду і його нова роль в системі правосуддя, вважає Ємельянов

  Формування однакової судової практики унеможливить різне трактування законодавства в однакових юридичних ситуаціях. Таку думку висловив суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов в статті для «Судово-юридичної газети».

  На думку судді, наріжним каменем реформи має стати перетворення Верховного суду і його нова роль в системі правосуддя.

  «Однією з головних ідей, яка повинна лягти в основу змін, є створення однакової судової практики. Рішення Верховного суду повинні стати джерелом права. По суті мова йде про впровадження прецеденту, який не властивий нашій правовій системі. Вже прийняті зміни до законодавства, згідно з якими рішення Верховного суду України стали обов'язковими для державних органів, а практика Європейського суду з прав людини - є джерелом права для нас», - підкреслив він.

  «Існують реальні можливості забезпечити однаковість судової практики. У найближчі роки нижчі суди повинні будуть неухильно орієнтуватися на рішення Верховного суду. Судді місцевих та апеляційних судів, оцінюючи обставини і факти, за якими існує правова позиція Верховного суду, будуть зобов'язані приймати подібні рішення. Таким чином, позивачі по аналогічним правовідносин будуть впевнені в тому, яке рішення буде прийнято», - вважає Ємельянов.

  Він також підкреслив важливу превентивну функцію формування єдиної практики.

  «Завдяки нововведенням з'явиться можливість відслідковувати корупційні ризики. Адже в тому випадку, коли судом приймається рішення, яке суперечить позиції Верховного суду по абсолютно аналогічним обставинам і нормам права, закономірно виникає підозра про ймовірну корупційну складову», - упевнений суддя ВГСУ Артур Ємельянов.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ