Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт спростував інформацію, що електроенергія в Угорщині дешевше, ніж в Україні

  • Розсилка
  В Угорщині є цілий ряд послуг, вартість яких «плюсуються» до ціни електроенергії - Експерт спростував інформацію, що електроенергія в Угорщині дешевше, ніж в Україні
  В Угорщині є цілий ряд послуг, вартість яких «плюсуються» до ціни електроенергії

  У січні в Будапешті кВт-год коштувала для населення, 0,12 євро, а в Києві 0,04, - Корольчук

  Тарифи на електроенергію для населення в Україні втричі нижчі, ніж в Угорщині. Про це пише енергоексперт Юрій Корольчук в соціальній мережі Facebook.

  Як зазначає Корольчук, в Україні найвищий тариф на електроенергію не у ТЕС Ахметова, а у «Донбасенерго», що належить іншим власникам.

  За словами Корольчука, експерти та журналісти «деякі достовірні факти підтасовують під конкретну задачу - створення ілюзії тотальної корупції і несправедливості в енергетиці». «Йдеться про те, що в Україні в лютому рекордно високий тариф для теплової генерації», - говорить експерт.  Корольчук зазначає, що угорський ринок діє за іншою моделлю, що відрізняється від української моделі роботи енергоринку. «Там (на угорському ринку, - ред.) немає ОРЦ, що формується на рік вперед. Ціна на електроенергію в Угорщині волатильна і постійно змінюється. Так, в лютому на одному з ринків (на добу вперед) вона дорівнювала 49,56 євро. Але в січні була цілих 73,23 євро! », - пише він.

  І в Україні ціна електроенергії також постійно змінюється. «Так, в 4 кварталі 2018 року тариф ДТЕК «Західенерго» був на рівні 1571-1595 грн / МВт-год. Це фактично дорівнює ОРЦ (1586 грн / МВт-год), в якій заміксували дешевшу енергію «Енергоатому». Тобто теплові генерації не покривали навіть передбачені методологією витрати на покупку вугілля», - стверджує Корольчук.

  Крім того, пише експерт, в Угорщині є цілий ряд послуг, вартість яких «плюсуються» до ціни електроенергії: контроль частоти, контроль напруги, спінінгів резерв, постійний резерв, стартова потужність тощо. В Україні ці витрати закладені у вартість електроенергії.

  «Варто не оптовою ціною мірятися, а порівнювати тарифи для кінцевого споживача. Наприклад, в січні в Будапешті кВт-год коштувала для домогосподарств, тобто, населення, 0,12 євро, а в Києві 0,04. Різниця - в три рази!» - підкреслив Корольчук.

  Нагадаємо, видання «Наші гроші» опублікувало інформацію про те, що електроенергія в Україні значно дорожче електроенергії в Угорщині, посилаючись на нібито високий тариф теплової генерації в лютому 2019 року.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ