Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Голова НКРЕКП розказав, як ринкові ціни на енергоресурси позитивно вплинули на енергетику

  • Розсилка
  Голова НКРЕКП розказав, як ринкові ціни на енергоресурси позитивно вплинули на енергетику

  Відхід від політико-адміністративних підходів визначення цін до орієнтованих на ринкові ціни — економічно обґрунтований і доцільний, — Вовк

  Впровадження прозорих механізмів ціноутворення на енергоресурси з орієнтацією на ринкові індикатори справила значний позитивний вплив на українську енергетику. Про це під час круглого столу «Ринкове ціноутворення на енергоресурси як частина міжнародних зобов'язань України і фактор енергетичної безпеки», організованого Європейською бізнес-асоціацією, заявив голова Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.  «З моменту створення комісії ми пропагували і вважаємо економічно обґрунтованим і доцільним для України відхід від політико-адміністративних підходів визначення цін до визначення цін з орієнтацією на ринкові ціни», - зазначив він.

  За словами Дмитра Вовка, пропозиції ряду експертів і політиків щодо затвердження двох різних цін на українські та імпортні енергоресурси можуть призвести виключно до тінізації галузі. «В Україні є поширена практика: український газ і імпортний газ. І досить поширена думка, а давайте зробимо імпортний паритет тільки для імпортного товару, і не імпортний паритет, а щось інше - для місцевого. Це веде лише до цінової дискримінації і нерівних умов для розвитку цього бізнесу», - сказав він.

  Голова НКРЕКП підкреслив, що в Україні існує енергозалежність відразу в декількох секторах енергетики: в атомній, газовій та вугільній галузі. Ми бачимо, що енергозалежність спостерігається в декількох сферах. В атомній енергетиці вона становить приблизно 60% від потреб України. Друга сфера, вона є найбільш політизованою, - це вугільна. В цьому і наступному роках, за різними підходами, дефіцит становить приблизно 20%. Якщо говорити про природний газ, в поточних умовах ця цифра наближається до 35-40%», - підкреслив Вовк.

  При цьому, на думку НКРЕКП, саме ціновий чинник є важливим імпульсом для зростання видобутку енергоресурсів всередині України. Однак це не може статися за кілька місяців. У цьому ключі, Україні необхідно проводити послідовну політику щодо лібералізації ринків

  Нагадаємо, в 2016 році за ініціативою міжнародних організацій і донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси. Результатом стало твердження автоматичних формул розрахунку ціни на газ і ціни на вугілля з прив'язкою до міжнародних індексів (так звані формули Дюссельдорф+ і Роттердам+).

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ