Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Закон про єдине вікно на митниці сьогодні набув чинності

  • Розсилка
  <span>В Україні набули чинності зміни до Митного кодексу</span> - Закон про єдине вікно на митниці сьогодні набув чинності
  В Україні набули чинності зміни до Митного кодексу

  Закон, який спрощує процедури під час митного оформлення товарів в Україні, 4 жовтня набув чинності

  В Україні в четвер, 4 жовтня, набув чинності закон №2530-VIII про введення «єдиного вікна» на митниці.

  Зазначається, що закон спрощує процедури під час митного оформлення товарів. Він зобов'язує державні органи, які видали дозвільні документи на митне оформлення, подати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи «Єдине вікно міжнародної торгівлі». Зокрема, мова йде про фітосанітарів, ветеринарів, екологів, радіологів та інших контролерів.  Органи доходів і зборів зі свого боку не зможуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо відповідно до закону, вони повинні бути в системі «єдине вікно» (в документі формулювання «митні органи» замінили на «органи доходів і зборів») .

  Також на митниці прибрали радіологічний контроль, який зараз здійснюють екологи. Представників екологічної служби будуть викликати, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону.

  Таким чином, відтепер на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони попередньо оглядатимуть товари і протягом двох годин вирішуватимуть, чи пропустити їх або викликати профільних експертів. У разі виклику експерти повинні прибути негайно і також протягом двох годин вирішити, чи пускати товар, чи заборонити пропуск або призначити інспектування / взяття проб / додаткове оброблення.

  При цьому дані про будь-які рішення щодо товару вносять в інформаційну систему «єдине вікно».

  Відповідно до закону автоматизована система управління ризиками (АСУР) є складовою єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів. Це повинно виключити неконтрольованість і різні підходи до визначення митної вартості товарів.

  Крім того, в законі програмістам спецпідрозділу Державної фіскальної служби передбачається встановити більш високі зарплати в розрахунку станом на 2018 рік: провідному спеціалісту - 35 тис. грн, головному спеціалісту - 38,7 тис. грн, заступнику керівника - 42 тис. грн, керівнику підрозділу - 44 тис. грн.

  Як повідомляється, документ імплементує в українське законодавство частину положень Конвенції про спільний режим транзиту NCTS.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ