Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Киян закликають брати шини і йти до мерії відвойовувати Поштову площу

  • Розсилка
  Киян закликають брати шини і йти до мерії відвойовувати Поштову площу

  17 квітня під Київрадою відбудеться акція з вимогою створити на Поштовій площі музей, а не ТРЦ

  У вівторок, 17 квітня, о 12:00 біля будівлі Київради відбудеться акція з вимогою повернути Поштову площу Києву і створити там музей, а не торговельний центр. Про це повідомляється на сторінці «Сесія Київради про Поштову площу» у Facebook.

  «Ми розуміємо: щоб дійсно змінити ситуацію треба повернути Поштову площу місту, припинивши «інвестиційний договір» з фірмою завгоспа Януковича. Тому, цього вівторка 17.04 треба прийти ВСІМ. Всім, кому важливо, щоб любе місто не перетворилося на будівельний майданчик третього сорту з безликим ширпотребом. Всім, кому важливо жити в місті з древньою історією, з власним обличчям. Всім, кому важливо поважати самих себе, коли приїжджаєш в інші країни. Ми - це справжній Київ! На Поштовій наше древнє серце та душа. Приходьте самі. Кличте друзів. Якщо ви зараз цього не зробите, то завтра у нас не залишиться Києва», - закликала організатор акції, краєзнавець, глава ГО «Почайна» Аннабелла Моріна.

  Вона додала, що крім мітингу, учасника акції відвадають депутатів всередині КМДА. «Розраховуйте на кілька годин та беріть шини», - зазначила Моріна.

  Київрада повинна була 12 квітня розглянути питання припинення договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна», що споруджує торгово-розважальний центр (ТРЦ) на Поштовій площі, з метою збереження і музеєфікації виявленого в ході археологічних розкопок прибережного міського кварталу XI-XII століття. Але в останній момент засідання було перенесено на 17 квітня.

  Проект рішення Київради, підготовлений депутатом від «Самопомочі» Сергієм Гусовським, передбачає передачу земельної ділянки та недобудованого об'єкта «Музею історії Києва», проведення археологічних досліджень ДП «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» і подальше створення музею за проектом, який здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

  Раніше заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що питання щодо створення музею стародавнього міста на Поштовій площі будуть вирішувати на міжнародній конференції.

  Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.

  Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна» - «Главком»).

  Читайте також матеріал «Главкома» Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ