Митрополит Онуфрій дозволив єпископам УПЦ МП самостійно визначатися, у якій церкві бути

 Митрополит Онуфрій дозволив єпископам УПЦ МП самостійно визначатися, у якій церкві бути
Очільник УПЦ Московського патріархату Онуфрій

Митрополит УПЦ МП Симеон розказав «Главкому» деталі останнього Синоду УПЦ МП

Митрополит Вінницький і Барський Симеон стверджує, що очільник Московського патріархату Онуфрій дозволив єпископам самостійно визначатися, у якій церкві бути. Про це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю «Главкому».

За словами Симеона, на Соборі Онуфрій чи не вперше сказав: «Кожен вправі вирішувати без вказівок те, як вчинити. Ви бачите ситуацію на місцях по своїх єпархіях, по парафіях, тому за вами рішення».

Митрополит Вінницький і Барський, за його словами, намагався переконати єпископів взяти участь в Об’єднавчому соборі.

«Я на Соборі єпископів мав виступ. Звернувся до Блаженішого з такими словами: сьогодні наших 83 єпископів тут присутні, а всього нас 90 і ви є главою. Якщо ми переходимо всі до Помісної православної автокефальної церкви, ми ж автоматично, через соборні процедури, знову вас обираємо главою всієї української громади православної і вже об’єднаної церкви. Бо за кількістю виходить так, що нас, єпископів УПЦ, може бути більшість на Соборі», - розповів Симеон.

Проте, за словами митрополита, Онуфрій не встиг йому відповісти, бо «деякі собраття-архієреї мені сказали, що я не можу вирішувати за всіх, висловлюватися від імені всіх. Почалися виступи з поясненнями, що це буде неканонічно і т.д. Ми знову переключились на Константинополь, почали його критикувати, і пішло-поїхало», - поскаржився митрополит Симеон.

Нагадаємо, 13 листопада. зірвалась запланована зустріч єпископів УПЦ МП із президентом. Єпископів зібрали у Лаврі і не пустили на зустріч з головою держави в Українському домі. 

На думку владики Симеона, організатори зустрічі спланували заздалегідь все так, щоб вона не відбулася. Натомість верхівка УПЦ МП провела Синод та Собор, де схвалила рішення не брати участі в Об’єднавчому соборі.

Як повідомлялося, Порошенко і глава УПЦ МП Онуфрій поговорили по телефону.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: