Американські ЗМІ: Кібератаки на виборчу систему США – відповідь Путіна на «допінговий скандал»

  Оскільки збройні сили та економіка РФ набагато слабші за американські, Росія звернулася до нетрадиційного засобу здійснення впливу
  «Росія майже напевно здійснила хакерську атаку і викрала інформацію Національного комітету Демократичної партії США, а також електронні листи з аккаунта Джона Подести, який очолював виборчий штаб Хілларі Клінтон, кандидата в президенти від демократів», – пише The Christian Science Monitor у редакційній статті, переказуючи висновки
  • 10 Сiчня, 10:35
  • Розсилка

  Оскільки збройні сили та економіка РФ набагато слабші за американські, Росія звернулася до нетрадиційного засобу здійснення впливу

  «Росія майже напевно здійснила хакерську атаку і викрала інформацію Національного комітету Демократичної партії США, а також електронні листи з аккаунта Джона Подести, який очолював виборчий штаб Хілларі Клінтон, кандидата в президенти від демократів», – пише The Christian Science Monitor у редакційній статті, переказуючи висновки зі свіжого доповіді ЦРУ, ФБР і АНБ.

  У матеріалі йдеться, що оскільки збройні сили та економіка РФ набагато слабші за американські, Росія звернулася до нетрадиційного засобу здійснення впливу – хакерських атак. Газета припускає, що таким чином Росія відповіла на витік «панамських документів», до якого, на думку Москви, причетні США, а також на викриття застосування допінгу російськими спортсменами.

  Що тепер робити Сполученим Штатам? Газета пише: «Президенту Трампу, можливо, вдасться застосувати своє знамените вміння укладати угоди. США мають власні можливості ведення кібервійни. Замість того, щоб нарощувати застосування кібернетичних брудних прийомів один проти одного, Росія і США могли б домовитися про «кіберрозрядку» і неафішоване припинення відповідних заходів за принципом «око за око».

  «Останні два десятиліття Росія є домінуючою фігурою в сфері шпигунства, що спонсорується державою, в кіберпросторі», – недавно сказав в інтерв'ю газеті Том Келлерман, глава фірми Strategic Cyber Ventures. Видання робить висновок: «Хакерські атаки, пов'язані з виборами в США, всього-на-всього привернули увагу світу до давно існуючої практики. Можливо, тепер час зайнятися тихими переговорами замість того, щоб вставати в позу і робити гучні заяви».

  Раніше американська розвідка офіційно назвала Путіна ініціатором кібератак під час президентських виборів у США. Сполучені Штати розцінили дії Росії та Путіна зокрема як такі, що мали на меті підірвати суспільну віру у демократичний процес США.  Як повідомлялося, Росія вже розпочала безпрецедентну інформаційну кампанію перед виборами до німецького Бундестагу в 2017 році. Одна з її рис – цілеспрямовані атаки на людей, які виступають проти агресії Росії, зокрема на Ангелу Меркель. Експерти стверджують, що буде запущено фейкові новини, для того, щоб облити її брудом у сфері особистого життя. Головне завдання – представити Меркель в образі розпалювальниці війни і політика, який просуває не німецькі, а американські інтереси.

  Раніше Європарламент ухвалив резолюцію щодо протидії російським ЗМІ. Резолюція має назву «Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін», її запропонувала польський депутат Ганна Фотига.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ