Франція хоче від України «детальних зобов’язань щодо статусу Донбасу»

  На зустрічі у Берліні і від України, і від Росії будуть домагатися поступу в розведенні сил сторін
  Метою саміту в «нормандському форматі» в Берліні в середу ввечері буде домогтися від України просування зі «статусом Донбасу» і законом про вибори на його окупованій частині. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро. [READ_MORE] За його словами, учасники саміту будуть вимагати від України
  • 18 Жовтня, 2016, 19:18
  • Розсилка
  Жан-Марк Еро
  Жан-Марк Еро

  На зустрічі у Берліні і від України, і від Росії будуть домагатися поступу в розведенні сил сторін

  Метою саміту в «нормандському форматі» в Берліні в середу ввечері буде домогтися від України просування зі «статусом Донбасу» і законом про вибори на його окупованій частині. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро.  За його словами, учасники саміту будуть вимагати від України «детальних зобов’язань щодо «статусу Донбасу» і календаря» проведення таких виборів.

  Крім того, сказав Еро, і від України, і від Росії будуть домагатися поступу в розведенні сил сторін і «засвідчити щирість» у цьому.

  Нагадаємо, канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка так само коментувала майбутній саміт, заявила, що на ньому буде йтися про «підбиття підсумків, просто безжалісне, щодо того, де ми зараз перебуваємо» у виконанні мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині Донбасу. При цьому канцлер наголосила: «Звичайно, від завтрашньої зустрічі не варто чекати ні на яке диво. Але переговори завжди важливі, навіть коли ми дуже різко обмінюємося думками».

  У понеділок, 17 жовтня, президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову у тристоронньому форматі за участю президента Франції Франсуа Олланда та канцлера ФРН Ангели Меркель, під час якої сторони домовилися провести зустріч глав держав у «нормандському форматі» 19 жовтня у Берліні для спонукання Росії виконати безпекову частину Мінських угод.

  У Кремлі згодом підтвердили, що на зустріч з лідерами України, Німеччини та Франції у Берліні також збирається Путін.

  Раніше Путін виставив умови для зустрічі в «нормандському форматі».

  Джерело: Радіо Свобода

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ