рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Гончарук обіцяє, що субсидії отримуватимуть всі, хто їх потребує

  • Розсилка
  <span>Прем'єр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін розширив коло отримувачів субсидій</span> - Гончарук обіцяє, що субсидії отримуватимуть всі, хто їх потребує
  Прем'єр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін розширив коло отримувачів субсидій
  Фото: kmu.gov.ua

  В уряді кажуть, що принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: що менші доходи домогосподарства, то менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії

  Кабінет міністрів розширив коло отримувачів субсидій, тому в опалювальному сезоні 2020-2021 років їх отримують усі, хто цього потребує. Як повідомляє Урядовий портал, водночас КМУ вжив заходів для того, щоб цей вид допомоги став більш адресними.

  «Ми хочемо, щоб більше коштів в програмі субсидій залишалось для найменш заможних категорій. Наприклад, дитячих будинків сімейного типу, які раніше не були в програмі, і сімей з низькими доходами», - наголосив прем’єр.

  Як зазначається, відповідною постановою змінено відсоток - з 15 до 20%, який домогосподарство сплачує за комуналку. Однак зміни в формулі нарахування субсидій відбудуться з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону. При цьому підходи залишаються ті ж: чим менші доходи, тим більша допомога.

  Повідомляється, що принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: що менші доходи домогосподарства, то менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

  Наприклад, в опалювальному сезоні 2018-2019 років середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоч в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7% , а ще 30% сімей - 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не значить такий відсоток сплати.

  Як зазначається на Урядовому порталі, зі змінами допомога стане більш адресною, і її отримають саме ті, хто дійсно потребує. Адже більше коштів буде направлено саме для незаможних родин. Тобто і в сезоні 2020-2021 років ніякого погіршення для субсидіантів нова постанова не передбачає.

  Як повідомлялось, Кабмін збільшив з 15 до 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства норму плати за житлово-комунальні послуги з травня 2020 року при призначенні субсидій.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ