Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На Івано-Франківщині заборонили фільми та пісні російською мовою

  • Розсилка
  <span>Мова йде про заборону трансляції на території області російських фільмів, виступів російських акторів, тощо</span> - На Івано-Франківщині заборонили фільми та пісні російською мовою
  Мова йде про заборону трансляції на території області російських фільмів, виступів російських акторів, тощо

  Рішення має рекомендаційний характер

  Івано-Франківська обласна рада підтримала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. Відповідне рішення сьогодні на сесії підтримали 68 депутатів, троє не голосували (всього до облради обрано 84 депутати).

  Згідно з рішенням, мораторій вводиться на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора в будь-яких формах на території Івано-Франківської області до моменту повного припинення окупації території України.

  Проект рішення представив депутат Ігор Дебенко, який зауважив, що воно має рекомендаційний характер.  За його словами, під поняттям «російськомовний продукт агресора» слід розуміти пісні, фільми, музику, що виробляються, продукуються російськими громадянами чи фірмами.

  У рішенні зазначається, що мораторій вводиться з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації.

  Також облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування прийняти аналогічне рішення.

  Раніше мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту ввели у Львівській та Житомирській областях.

  19 жовтня депутати Херсонської міської ради скасували рішення про надання російській мові статусу регіональної.

  Як повідомляв «Главком», раніше російську мову позбавили статусу регіональної у Миколаївській області.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ