рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На Полтавщині підприємець побудував потужну сонячну електростанцію на власному полі

  нова енергія
  • Розсилка
  На Полтавщині підприємець побудував потужну сонячну електростанцію на власному полі

  Підприємець користується зеленим тарифом – продає вироблену електроенергію в загальну мережу

  В селищі Затон Великобагачанського району, що на Полтавщині, підприємець побудував 30 кВт електростанцію на власному полі. Це не тільки звільнило його від платіжок за світло, а й стало приносити гарний дохід, пише «Еколтава».

  Олексій Онищенко за фахом зоотехнік, раніше займався сільським господарством, але потім перейшов на «зелену сторону». З 2017 року у господарстві чоловіка є власна сонячна електростанція потужністю 30 кВт/год. За його словами, стартова потужність станції була 3 кВт.

  Наразі підприємець користується зеленим тарифом – продає вироблену електроенергію в загальну мережу згідно з договором ПАТ «Полтаваобленерго». Процес підписання документів зайняв близько 6-7 міс.

  «Я 5 % виробленої енергії споживаю – все інше продаю. Термін окупності моєї станції 5-6 років» – зазначив Олексій, власник панелей.

  Унікальність електростанції в тому, що площадки мають трекінгові системи, які забезпечують автоматичне обертання панелей за сонцем протягом світлового дня.

  Завдяки такому механізму виробіток електроенергії збільшується на 30 – 40 %, у порівнянні з нерухомими панелями, що вставляються на даху.

  У похмуру погоду електростанція виробляє 3 кВт за год, цього вистачає на власні потреби господарства.

  Нагадаємо, одна з найбільших компаній Франції Engie SA зацікавлена вкладати інвестиції у будівництво сонячної електростанції на території зони відчуження.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ