Сущенку дали премію НСЖУ за захист свободи слова

Сущенку дали премію НСЖУ за захист свободи слова

Донька журналіста Юлія Сущенко подякувала за нагороду

Журналісту «Укрінформу» Роману Сущенку присуджено цьогорічну Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«Одноголосно журі НСЖУ визнає цьогорічним лауреатом журналіста, нашого колегу Романа Сущенка. Роман є мужнім українським журналістом, він задає приклад, і він на сьогодні є прикладом мужності і прикладом українського журналіста, який не кориться тим обставинам, і його листи, його роботи є прикладом для нас і для міжнародних журналістів», - сказав Томіленко.

Зокрема, він наголосив, що НСЖУ постійно тримає зв'язок з Міжнародною федерацією журналістів і з представництвом ОБСЄ з питань свободи медіа. «Однозначно є підтримка Романа, є вимоги звільнити його із в'язниці», - зазначив Томіленко.

Премію отримала донька журналіста Юлія Сущенко.

«Хочу подякувати від імені родини, від імені батька за цю нагороду. За першої ж можливості ми цю новину йому передамо, оскільки він зараз знаходиться в процесі етапування до колонії, тому ні родина, ні консули, ні адвокати поки що не знають точного місця його знаходження. Але як тільки це стане відомо, обов'язково йому про це розповімо і я впевнена, що йому буде приємно, і це підніме його дух, і допоможе йому і далі боротися», - сказала донька Романа Сущенка.

Нагадаємо, громадський захисник Сущенка Марк Фейгін заявив, що в процесі етапування журналіст був поміщений у збірний пункт в'язниці «Матросская тишина».

Раніше Фейгін повідомив, що Сущенко, попри два роки за гратами, залишається сильним духом, не зважаючи на те, що спроби його звільнити поки завершувалися невдало.

12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Відтак суд відхилив у повному обсязі апеляцію захисників.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: