Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У США показали найпотужнішу бомбу у дії

  • Розсилка
  <p>Випробування бомби GBU-57</p> - У США показали найпотужнішу бомбу у дії

  Випробування бомби GBU-57

  Найпотужніша з неядерних бомб здатна перед вибухом проникати в землю на глибину до 61 метра

  Військово-повітряні сили США опублікували відеоролик, на якому відображено одне з випробувань двох надпотужних авіабомб GBU-57 останньої модифікації.

  Скидання авіабомб здійснив стратегічний стелс-бомбардувальник ВПС США B-2 Spirit, який призначений для їх доставки до цілі. На кадрах, які датовані 16 травня, видно, як літак скидає одну за одною дві бомби, які спочатку пробивають ґрунт точно в заданій цілі, а через декілька секунд на глибині під землею відбувається потужний вибух боєприпасу.  Бомба GBU-57, або Massive Ordnance Penetrator (MOP), є американською коректованою протибункерною авіаційною бомбою, яка розроблена корпорацією Boeing. Вона здатна перед вибухом проникати в землю на глибину до 61 метра або пробивати до 19 метрів армованого бетону.  Маса авіабомби досягає 13,6 тонни, а потужність її становить майже 2,5 тонни вибухівки. Вона є найпотужнішим неядерним боєприпасом в арсеналі США.

  Бомба GBU-57 була розроблена у 2007 році для ураження підземних укріплень Ірану і КНДР. У 2018 році була проведена чергова, четверта модернізація бомби, завдяки чому значно підвищилися характеристики боєприпасу для знищення важко поцілюваних і глибоко розміщених цілей.

  Попереднє успішне випробування авіабомби, яке підтвердило її характеристики, було проведене в грудні минулого року.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ