Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Унікальні архівні ретрофото Фінляндії часів Другої світової війни

  • Розсилка
  Унікальні архівні ретрофото Фінляндії часів Другої світової війни
  Фото: sa-kuva.fi

  Деякі знімки публікували раніше в пресі, але більшість з них роками залишалися в закритих архівах

  Оборонні сили Фінляндії передали громадськості 160 000 архівних знімків, які були зроблені з 1939 по 1945 рік. Тобто фотографії охоплюють період від початку Зимової (радянсько-фінської війни) до Лапландської війни між Фінляндією і Німеччиною.

  Напередодні війни в Фінляндії сформували дев'ять інформаційних компаній, які були підпорядковані головному штабу. У період Другої світової війни їх чисельність коливалася від восьми до дванадцяти; близько 150 фотографів служили на лінії фронту. Зроблені ними фотографії повинні були надати кадри реальних боїв, а також матеріал, який був би актуальним з точки зору військової історії та етнографії.

  Деякі знімки публікували раніше в пресі, але більшість з них залишалися в закритих архівах фотовідділу головного штабу. Тепер ця спадщина знаходиться в онлайн-архіві і доступна широкому загалу.

  У фінському архіві фотографій військового часу опубліковані чорно-білі і кольорові знімки, на яких зображені і солдати на передовій, і мирні жителі, що працюють в тилу.

  Всі зображення з високою роздільною здатністю можна переглядати, завантажувати, редагувати і публікувати, вказуючи джерело онлайн-архіву SA-kuva.

  Джерело: cameralabs.org

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ