Who is Mr. Кружков? Досьє на «американського агента» Юлії Тимошенко

скандал
Who is Mr. Кружков? Досьє на «американського агента» Юлії Тимошенко
Марлен Кружков
Фото: 24.kz

Доброзичливці найняли для Тимошенко… агента російських олігархів?

За рік до виборів досвідчена Юлія Тимошенко несподівано потрапила у скандал. За даними іноземних ЗМІ, український політик з президентськими амбіціями уклала контракт з американським політичним консультантом Баррі Беннеттом. Така практика доволі поширена серед політиків третіх країн, які намагаються лобіювати свої інтереси та покращити імідж у США. І сам по собі факт такої угоди не є злочином. Проблеми у Тимошенко почались лише у той момент, коли  Юлія Володимирівна  відмовилась пояснювати, хто оплачуватиме послуги впливового лобіста. Йдеться про $780 тис. на рік, а це значно більша сума, ніж сукупний дохід, який Тимошенко вказала у своїх деклараціях за 2016 ($34 тис.) та 2017 ($21 тис.) роки. Оскільки ці витрати не бере на себе ні Тимошенко, ні її партія «Батьківщина», спонсор залишається невідомим. Саме тому історія набула чималого розголосу в українських і в закордонних ЗМІ.

Згодом Тимошенко заявила, що не збирається співпрацювати з лобістами. Водночас вона зауважила, що контракт був підписаний без її відома та вказівки. У своєму листі до американської компанії, за даними прес-служби політсили, вона вказала: «Ви добре знаєте, що цей контракт укладався без мого відома. Вивчивши певні деталі угоди, змушена повідомити вам, що за українським законодавством я не маю права прийняти такий коштовний подарунок. Саме тому, ще раз дякуючи за небайдужість, я повідомляю вам про неможливість співпраці з фірмою Avenue Strategies».

Американський політичний консультант Баррі БеннеттАмериканський політичний консультант Баррі Беннетт


13 березня 2018 року компанії Two Paths (Нью-Йорк) та Avenue Strategies Global (Вашингтон) підписали контракт і зареєстрували його у Департаменті юстиції США, відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA). Керівник Two Paths представляв Юлію Тимошенко, а з боку Avenue Strategies Global підпис поставив Баррі Беннетт.
(для перегляду - натисніть на зображення)

Перевірений консультант

Попри заяви самої Тимошенко, американська компанія Two Paths LLC  стверджує, що за послуги заплатили люди з України, але сама Юлія Володимирівна дійсно не має стосунку до контракту. Тобто мова йде про неназваних доброзичливців, які вирішили зробити послугу Тимошенко начебто без її відома.

Прихильники політика заручились підтримкою дорогого та іменитого політичного консультанта Баррі Беннетта. Він  працював помічником Дональда Трампа під час виборчої кампанії у США 2016 року, а раніше співпрацював з Джорджем Бушем-молодшим.

В інтерв’ю після укладання контракту Беннетт називав Тимошенко «реформатором, якого підтримує Захід». «Пол Манафорт працював на проросійських політиків. Ми працюємо на проамериканських», - сказав він і уточнив, що його компанія (а саме він є партнером-засновником Avenue Strategies Global) «допомагає Тимошенко організувати поїздки в США, щоб зустрітися з керівництвом уряду і так далі».

За інсайдерською інформацією New Eastern Europe, в Департаменті контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) підозрюють, що контракт фінансується коштом офшорних банківських рахунків. 

Кому довірили ЮВТ

Чимало питань виникає не лише до щедрого спонсора, який оплачує лобістів впливовому українському політику, а й до самого представника, якому доручили вести справи на користь Тимошенко у США. Як пише науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин Школи фундаментальних міжнародних досліджень (ШФМД) при Університеті Джонса Гопкінса (США) Тарас Кузьо, для видання New Eastern Europe, Марлен Кружков – досить дивний вибір.

Тарас Кузьо раніше працював із Юлією Тимошенко. Він також є автором книги «Путінська війна проти України» (2017) та співавтором «Джерел Великої державної політики Росії: Україна та виклик європейському порядку» (2018).

Марлен Кружков - адвокат і лобіст, який працює в Нью-Джерсі. Походить він з Одеси, звідки в шестирічному віці переїхав з батьками до Сполучених Штатів. За національністю – єврей. Випускник Університету Бостона. В лютому адвокат Кружков став першим російськомовним суддею в спеціальному суді Американського сіоністського руху. Він був обраний асамблеєю Американського Сіоністського Руху, його кандидатуру представила організація American Forum for Israel, що опікується російськомовними євреями Америки. Кружкова підтримав міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман.

Марлен Кружков і міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман в Кнесеті, 6 лютого 2018 рокуМарлен Кружков і міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман в Кнесеті, 6 лютого 2018 року

Кружков не є політичним консультантом, що могло б пояснити логіку прихильників Тимошенко, що вирішили так підтримати українську опозиціонерку. Поштова адреса його компанії: Two Paths - 350 W. 70th Street, New York. Там знаходиться приміщення, яке є власністю Кружкова. New Eastern Europe, зазначає, що такі контракти, дуже розповсюджені у Вашингтоні. Але видання дивує те, що сам Кружков не має ніякого стосунку до політики та майже ніякого – до України. У статті, опублікованій в 2015 році в брюссельському EU Observer, Кружкова називають представником російських олігархів у США. Досі його основна робота полягала у представленні інтересів російських клієнтів в Америці. «Жодна з його минулих робіт не свідчить про те, що він орієнтується в українській політиці, реформах та національній безпеці. Проте, переважна більшість справ Кружкова мають стосунок до Росії. Крім того, в аналітичній статті EU Observer (щодо економічної доцільності та ефективності європейських антиросійських санкцій, - «Главком») Кружков висловлюється як противник американських і західних санкцій проти Росії», - стверджує Кузьо.

До контрактів, з якими раніше працював Кружков, і які стосуються Росії та України, за даними іноземних ЗМІ, входили:

  • Представництво клієнта в утворенні спільної компанії між американською технологічною фірмою та кількома російськими інвесторами на загальну суму інвестицій  $42 млн.
  • Послуги провідного юридичного представника ресторанів «Кафе Пушкинъ», «Тарас Бульба» і Buddha Bar.
  • Послуги провідного юридичного представника найбільшого імпортера і постачальника етнічної їжі в США з фокусом на Росію й Україну.
  • Представництво інтересів російських клієнтів у придбанні різноманітних журналів вартістю в $3 млн  – 17 млн кожен.
  • Представництво інтересів клієнта у придбанні покладів корисних копалин у Латвії на загальну вартість $25 млн.
  • Представництво інтересів клієнта у придбанні шахт у Монголії вартістю в $180 млн.
  • Послуги провідного юридичного представника групи російських інвесторів в придбанні низки об'єктів нерухомості і готелів у США з особливим акцентом на Нью-Йорк.
  • Ведення переговорів про укладення аукціону щодо найбільшої приватної колекції російських православних ікон у світі вартістю в $85 млн.
  • Представництво інтересів клієнта у придбанні гірничо-збагачувального заводу в Україні вартістю в $128 млн.
  • Представництво інтересів російського фонду в судовій справі, пов'язаній з його інвестиціями в нерухомість у Нью-Йорку.

 Наталя Сокирчук, «Главком»

Читайте також матеріал «Главкома»: «Брудні» гроші з України стривожили Америку

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: