Полетить, не полетить: суть суперечки щодо Ryanair

  Міністр інфраструктури і аеропорт «Бориспіль» продовжують ламати списи через прихід або ж неприхід в Україну лоукоста Ryanair.
  Уже точно відомо, що перемовини продовжать. Але тепер у новому форматі – із залученням офісу інвестицій при Кабінеті Міністрів. Тим часом публічно і «Бориспіль», і Міністерство й далі стоять на своєму. Заочна суперечка між транспортним міністерством і аеропортом «Бориспіль» триває вже тиждень. «Не
  • 15 Липня, 09:19
  • Розсилка

  Міністр інфраструктури і аеропорт «Бориспіль» продовжують ламати списи через прихід або ж неприхід в Україну лоукоста Ryanair.

  Уже точно відомо, що перемовини продовжать. Але тепер у новому форматі – із залученням офісу інвестицій при Кабінеті Міністрів. Тим часом публічно і «Бориспіль», і Міністерство й далі стоять на своєму.

  Заочна суперечка між транспортним міністерством і аеропортом «Бориспіль» триває вже тиждень.

  «Не бажають конкуренції, не бажають розвитку ринку. Лише зберегти своє монопольне становище в аеропорту «Бориспіль», де за дивним збігом обставин весь керівний менеджмент фактично майже весь, це колишні вихідці з МАУ та «Аеросвіту», які самостійно малюють збитки», – заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

  Потенційних збитків за рік у «Борисполі» нарахували два мільярди гривень. Усе – через жорсткі вимоги лоукоста. Зокрема, так звані не авіаційні сервіси – безкоштовні оренда площ, реклама, стоянки для таксі і багато іншого.

  Хоча львівському аеропорту вдалося пом'якшити вимоги лоукоста за півроку перемовин. Там кажуть, що не всі пункти контракту стосуються першого року роботи в Україні. Тому контракт з Ryanair підписали.  «Над кожним з пунктів були і битви, і розмови, і переконання, і технічне обґрунтування, і статистика, і розрахунки. Тобто з того переліку, що озвучував «Бориспіль», фактично дуже багато ми відхилили», – розповіла гендиректор аеропорту «Львів» Тетяна Романовська.  Інша причина – знижка на пасажирський збір у 80%. Це 7,5 доларів. Знижка діє рік, якщо компанія відкрила маршрут в аеропорт, до якого в радіусі 100 кілометрів з «Борисполя» ніхто не літав. Ryanair хоче рейс до Лондона. Туди вже літають дві компанії. Пасажирський збір для них суттєво більший – 17 і 27 доларів.

  «Надавши третій компанії, яка не літала і не конкурувала на цьому маршруті раніше, 7,5 доларів (на пасажирський збір – 24), ми опиняємося в ситуації, коли порушується норма антимонопольного законодавства, яке змушує нас дати рівні всім умови», – наголосив директор міжнародного аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін.

  У Мінінфраструктури запропонували вихід. А саме визначити, що новий напрямок – це не радіус у 100 кілометрів, а аеропорт, в який до цього не літали. Тоді і лоукост отримає знижку, і в майбутньому це допоможе уникнути монополії на ціни.

  «Це абсолютно нормальна і правильна модель, за якою літає Варшава, за якою літають балтійські країни. І я не розумію, чому повинне бути виключення для аеропорту «Бориспіль», – дивується Омелян.

  Міністр переконаний, було б бажання, а домовитися про прихід лоукоста можна і за тиждень. І додає, що вже за кілька років це збільшить пасажиропотік в Україні на сотні тисяч. А от відмова від цього лоукоста може суттєво загальмувати розвиток ринку авіаперевезень.

  Читайте також інтерв'ю з гендиректором аеропорту «Львів» Тетяною Романовською: «Від Ryanair ми би отримали вісім мільйонів гривень»

  Джерело: 24 канал

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ