рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Я втомився від брехні

  • Дмитро Табачник
   Міністр освіти і науки
  • Розсилка
  Я втомився від брехні

  Я втомився від невігластва, непрофесіоналізму і брехні. Наведу досить розлогу і точну цитату із інтерв’ю з колишнім міністром освіти Станіславом Ніколаєнком: «До речі, про такий гіркий досвід реформування вищої школи років сім назад розповідав українській делегації президент Хорватії пан Тужман. Хорватія відмовилась у 90-х від безкоштовної середньої освіти, підручників та держзамовлення. Нині країна потерпає від цього і готує інженера в Італії за десятки тисяч доларів. При цій розмові був присутній і тодішній міністр закордонних справ, а тепер лідер опозиції Арсеній Яценюк».

  Я надзвичайно ошелешений і приголомшений високими спіритичними якостями професора Ніколаєнка і його якостями медіума. Тому що розмовляти сім років тому з президентом Туджманом можна було хіба що в потойбічному світі. Адже президент Туджман помер у 1999 році – за сім років до цієї розмови. Останній раз з делегацією України він зустрічався 17 років тому. При цій розмові був присутній тодішній міністр закордонних справ України Геннадій Йосипович Удовенко. А 23-літній Арсеній Яценюк працював в той час на Буковині приватним юристом в приватній юридичній фірмі.

  Я все-таки вважаю, що докторам наук, професорам треба бути більш коректними з фактами. Ну не можна отаку полову слів виливати на голову читачів.

  Крім того, навіть сім років тому Арсеній Яценюк не був міністром закордонних справ. Бо в 2006-му році міністром закордонних справ був Борис Іванович Тарасюк. Яценюк був міністром закордонних справ з 4 квітня по 18 грудня 2007 року. Як не мінусуй – сім років аж ніяк не виходить.

  Всі інші факти, порівняння і цифри такого ж ґатунку і такого ж штибу. І коментувати їх мені не зручно і соромно. Я можу розібрати кожний абзац його відповідей, і в кожному абзаці буде свій «Тужман».

  Якщо за три роки Міністерство освіти створило 227,5 тисяч нових місць в дитячому садку, то це можна було б помітити.

  Не можна маніпулювати законами, не можна освітянину будити якесь негативне почуття.

  Бо якщо ти живеш, народився та виховуєшся в родині середнього достатку, не треба вступати на контракт до київського університету. Треба або мати такі знання, щоб поступати в київський університет, або обирати контракт відповідно до свого достатку.

  Хотілося б звернути увагу на спільний документ - «Матеріали третього всеукраїнського з’їзду працівників освіти». Цей з’їзд затвердив найголовніший документ на десять років – національну стратегію розвитку освіти в Україні до 2021 року. Тут все є – і профільна школа, як в Європі, і 11-річка, і виступи десятків делегатів. Хочу звернути, що як делегат на цьому з’їзді виступав і Ніколаєнко, що він також брав участь у підготовці цієї стратегії в редакційній колегії.

  В Римі був досить популярний, але не досить шанований Бог – дволикий Янус. Одне обличчя усміхнене – спрямоване до миру, друге обличчя роздратоване – спрямоване до війни. Ворота храму великого Янусу зачинялися лише тоді, коли Рим перебував в стані миру. Під час війни ворота цього храму були відчинені.

  Не можна гудити своїх колег – тим паче, безпідставно, без фактів.

  За два з половиною роки міністром освіти і науки Станіславом Ніколаєнком було зроблено багато корисного і доброго. І ми це пошановуємо. І навряд чи варто оббріхувати здобутки його вчорашніх колег. Тому що на сьогоднішній день в міністерстві, в усіх фахових комісіях, серед авторів підручників працює 90% тих, з ким він працював.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ