рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  За наш європейський український спосіб життя

  • Олеся Кос
   Журналист
  • Розсилка
  За наш європейський український спосіб життя

  Виступ українського Президента в Парламентській Асамблеї Ради Європи по-доброму шокував статечну європейську публіку. Не заважав навіть мовний бар`єр – хоч Петро Порошенко й добре володіє англійською мовою, для виступу він обрав рідну, українську.

  Шок викликало усвідомлення того, що європейці поки не наважувалися говорити вголос навіть самі собі – на Україні післявоєнна система безпеки, в яку так вірять в ЄС, дала збій. І якщо конфлікт в Югославії був громадянською війною на периферії Європи, то неможливість зупинити агресію Росії, впливового гравця на світовій арені, лякає вже не на жарт.

  «У 2008 році ми це спостерігали в Грузії, у 2014 році, на жаль, це відбувається за рахунок суверенітету України - питання «хто буде наступним?» є відкритим,» - виступаючи перед ПАРЕ Петро Порошенко особливо не добирав слів. На його думку повоєнна модель стримувань і договорів тепер зруйнована.

  У сорокові Європа з кров`ю відхаркувала проблемний Версальський мир. Анексія німецькомовної Австрії та заселених переважно німцями чеських Судетів для Гітлера стала розминкою перед тим, як він кинув війська на Францію через Бенілюкс, а потім на Польщу і Радянський Союз. Аналогія з теперішніми подіями більше ніж очевидна. Анексія здебільшого етнічно російського Криму, а тепер і спроба захоплення російськомовних схилів Донецького кряжу…

  Низькорослі диктатори навіть у чомусь між собою зовнішньо схожі і обидвох у себе в країнах підтримує більшість захоплених їхніми діями співвітчизників. І як раніше в світі німців вважали носіями великої німецької культури, так і донедавна росіян вважали носіями російської культури.

  «Проблема для Європи сьогодні – це відсутність реального механізму збереження миру, захисту територіальної цілісності та демократії», - не шкодуючи європейців, заявив з трибуни ПАРЕ український Президент. І продовжив: «Тому зараз на наші з вами плечі лягає відповідальність за створення нової моделі».

  Очевидно йдеться про модель гарантування миру в Європі.

  Звичайно сучасний світ відрізняється від світу кінця 30-х років. З`явилося НАТО, яке об`єднало військовий потенціал країн Європи та США. Однак, поки ніхто не хоче зв`язуватись з Росією, як з агресором, що утримує другий у світі ядерний потенціал.

  Ніхто, крім нас. Може тому, що ми надто на них схожі, - такі ж несамовиті у захисті рідної землі. Може тому, що надто від них різнимося – такі ж волелюбні та індивідуальні, як і всі європейці.

  Вже вкотре у своїй тисячолітній історії Україна-Русь опинившись на кордоні цивілізацій, між тоталітарним Сходом і демократичним Заходом, знову обрала Захід.

  «Все почалося минулого листопада, коли колишня влада забрала в українців мрію, відмовившись від європейської інтеграції, не спитавши українців і не давши взамін нічого, крім корупції та нехтування людськими правами», - щиро розповів європейцям український Президент, - «Україна піднялася і почалася Революція Гідності, народ переміг, хоч ця перемога далась великою кров’ю і великими жертвами».

  Можливо вони більше воюють за європейські цінності, ніж ми у старій мирній Європі, - говорять про нас європейці. Після Революції гідності цивілізаційний кордон перемістився до кордонів Луганської і Донецької областей, де зараз триває неоголошена, гібридна війна і гинуть люди. Невдовзі це ще має зрозуміти Брюсель - вони гинуть не лише за Україну, але й за Європу. За наш, європейський український демократичний спосіб життя.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ