рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Референдум - це стара гра, в яку грають ті ж політики

  • Михайло Рябець
   Історик, суспільствознавець
  • Розсилка
  Референдум - це стара гра, в яку грають ті ж політики

  Шановні друзі! Щиро вітаю Вас із річницею народного волевиявлення!

  Шановні друзі! Щиро вітаю Вас із річницею народного волевиявлення!

  Впродовж кількох останніх місяців в політичному середовищі, парламенті, ЗМІ та й в суспільстві активно обговорюється питання щодо можливого ініціювання владою Всеукраінського референдуму з метою освячення народом змін до чинноі Конституціі Украіни, нібито вигідних і вкрай потрібних Президентові та його оточенню. Особливо ця дискусія набула актуальності після ухвалення новоі редакціі Закону про всеукраінський референдум Верховною Радою Украіни минулого скликання, майже в останні дні своєі діяльності.

  Разом з тим, хотів би нагадати усім Вам про те, що 16 квітня, минуло тринадцять років із дня проведення в Украіні Всеукраінського референдуму за народною ініціативою на який було винесено чотири питання:

  1. Чи підтримуєте Ви пропозиціі про доповнення статті 90 Конституціі Украіни новою третьою частиною такого змісту:

  «Президент Украіни може достроково припинити повноваження Верховноі Ради Украіни, якщо ВРУ протягом одного місяця не змогла сформувати постійно діючу парламентську більшість або у разі незатвердження нею протягом трьох місяців підготовленого і поданого в установленому порядку Кабінетом Міністрів Украіни Державного бюджету Укрвіни»?

  яка б установлювала додаткові підстави для розпуску Президентом Верховноі Ради Украіни.

  2. Чизгодні Ви з необхідністю обмеження депутатськоі недоторканності народних депутатів Украіни і вилученням у зв'язку з цим частини третьоі статті 80 Конституціі Украіни:

  «Народні депутати не можуть бути без згоди Верховноі Ради Украіни притягнені до кримінальноі відповідальності , затримані чи заарештовані»?

  3. Чи згодні Ви із зменшенням загальноі кількості народних депутатів з 450 до 300 і пов'язаною з цим заміною у частині першій статті 76 Конституціі Украіни слів «чотиристо п'ятдесят» на слово « тристо», а також внесення відповідних змін до виборчого законодавства?

  4. Чи підтримуєте Ви необхідність формування двопалатного парламенту в Украіні, одна з палат якого представляла би інтереси регіонів Украіни і сприяла б іх реалізаціі, та внесення відповідних змін до Конституціі Украіни і виборчого законодавства?

  Народ Украіни підтримав усі чотири питання винесені на референдум, проте відповідні зміни до законодавства так і не було внесено Верховною Радою, незважаючи на те, що процедуру імплементаціі відповідних змін до Основного Закону, підтриманих народом, було чітко визначено відповідним Рішенням Конституційного Суду.

  Я навмисно повторив питання, що виносились на референдум 13 років тому, оскільки за цей час у політичній риториці так нічого і не змінилося. Сьогодні ми, в котрий ,раз чуємо тіж самі гасла, що лунають звідусіль: від влади і від опозиціі. Нічого не змінюється! А знаєте чому? Та тому, що майже двадцять років при владі на 80 відсотків і одні і тіж політичні фігури на усіх рівнях.

  Тож ,може варто вже задуматися мудрому народу Украіни і не меблі змінювати у владних кабінетах, а іх «господарів»! Причому усіх! І тих хто при владі і тих хто в опозиціі! Адже вони тільки місцями у цих кабінетах міняються час від часу.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Павло Подобєд
  Павло Подобєд

  Історик

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  Сергій Борщевський
  Сергій Борщевський

  Письменник, дипломат, експерт Центру дослідження Росії

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ