рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Бюджет-2014. Прості маніпуляції

  • Тетяна Слюз
   Народний депутат Украиїни (ВО «Батьківщина»)
  • Розсилка
  Бюджет-2014. Прості маніпуляції

  «У проекті бюджету-2014 року збільшено фінансування на МВС», - такі повідомлення вже доводилось чути.

  «У проекті бюджету-2014 року збільшено фінансування на МВС», - такі повідомлення вже доводилось чути. Але не правда. Справа в тім, що цього року головний розпорядник державних коштів звів фінансування МВС і Державної прикордонної служби до одного рядка. Минулого року все було подано окремо. Така ж ситуація з Міносвіти. На нього теж не виділено додаткових коштів. Хоча на перший погляд здається, що це так. Річ у тому, що від міністерства агрополітики ряд вищих навчальних закладів перейшло в підпорядкування Міносвіти. Тому коли кажуть, що збільшили фінансування на освіту – звичайна маніпуляція.

  В проекті Бюджету-2014 є завищені показники фінансування: запозичення, які уряд проводить, щоб покрити дефіцит бюджету, погашення боргів, і кошти від приватизації майна. Від приватизації майна Уряд хоче дуже велику цифру – 17 млрд. гривень. Я вважаю, що це нереальна цифра. Давайте порівняємо із бюджетом 2013 року, то за 11 місцяв цього року від приватизації надійшло майже 1 млрд гривень з 10 млрд гривень запланованих.

  Ніколи не буде виконана цифра доходів держбюджету - 392 млрд гривень. 40-50 млрд не надійде. У нас також завищена цифра державних видатків – 407 млрд гривень. За 11 місяців цього року видатки державного бюджету складають із загального фонду 318 млрд, тому збільшення видатків це нереально й неетично.

  Згідно нового бюджетного кодексу, який вступив в силу з січня 2011 року, Уряд має право без народних депутатів робити перерозподіл бюджетних видатків. Мається на увазі, що з однієї бюджетної програми чи двох, чи трьох, на свій розсуд вони роблять «перекидки» протягом бюджетного року. І такий фінансовий «загашник» влада запланувала собі і на 2014 рік.

  Космічна галузь в Україні вважається пріоритетом. Коли я побачила, що на розвиток космічної галузі видатки зросли, я зраділа, мовляв, ну, на решті. Але насправді збільшення відбулося не на розвиток космічної галузі, а за рахунок виконання боргових зобов’язань. У попередніх роках Державна космічна агенція брала кредити під державні гарантії, і в 2014 році настає тремін їх сплати.

  Ми ще довго будемо «фінансувати» Держагентство з Євро- 2012. Я була здивована, коли дізналася, що після проведення влітку цього чемпіонату, агенція взяла в грудні того ж року новий кредит під державні гарантії! І знову ж виплачувати цей борг треба у 2014 році. Це 460 млн гривень.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ