Як проголосувати на виборах президента не за місцем проживання?
У ст. 35-1 ЗУ «Про вибори Президента України» міститься відсилочна норма до ч. 3 ст. 7 ЗУ «Про Державний реєстр виборців» та до постанови ЦВК № 893 від 13.09.2012 року, які встановлюють порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
1. Виборець подає заяву органу ведення державного реєстру виборців за місцем перебування у день виборів або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.
2. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу (ім’я, ) а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності). До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
3. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АРК та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
4. Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.
5. Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, керівник органу ведення Реєстру видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця.
6. Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення.
Коментарі — 0