Нацпроект «Молода Гвардія»

Легенду Фадєєва змушують святкувати в кожному селі.

Легенду Фадєєва змушують святкувати в кожному селі.

28 грудня 2011 року всім сільським радам Черкаської області, і, скоріше за все, всієї України розіслали дуже дивний документ – розпорядження державної адміністрації посилено готуватися до святкування 70-ї річниці …підпільної організації «Молода гвардія». У нормальної людини, яка бере до рук цей папірець, одразу виникає єдине логічне запитання –який стосунок міфічна видумка радянської пропаганди має до Черкаської області? Адже, якщо підпільна комсомольська антифашистська організація й існувала, то в місті Краснодон Луганської області. То чому ж усі органи влади Черкащини, як і всієї України, мають кинути всі справи, посилено перечитувати витвір пропагандиста Олександра Фадєєва «Молода гвардія» і пудрити цим всім мізки людям на «ввірених територіях»? Совок повертається…

За помпезне святкуванням чергово радянського свята ми маємо сказати велике «дякую» рідній парламентській більшості. Зграйка маразматиків пішла на забаганку комуністів, яким захотілося напередодні парламентських виборів 27 жовтня 2012 року попіаритись на ностальгії «гомосовєтікусів» за радянським минулим разом з його міфами (а святкування ювілею «Молодої гвардії якраз припало на 28 вересня 2012-го, акурат в розпал виборчої кампанії»). Тож і проголосувала коаліція 1 листопада 2011 року за відповідну постанову. Проте, як говорить народна мудрість: «Змусь дурня Богу молитися, він і лоба розіб’є».

Насправді, в постанові Верховної Ради про відзначення 70-ї річниці «Молодої гвардії» жодного слова не сказано про те, що вся країна мусить тільки те і робити, що готуватися до «великої дати». Так, якщо на Донбасі так люблять цей міф, то вперед, і в рішенні парламенту так і сказано, що основний полігон святкування – Луганська область. Ну, ще в обласних центрах треба тематичні заходи провести і все. Але ж навіть комуністи не додумались записати в постанову ВР, що КОЖНЕ село України має провести заходів до річниці «Молодої гвардії», яке ледь вміщаються на двох друкованих аркушах. На одних тільки розпорядженнях, розісланих в кожне село, бюджет витратив шалену суму коштів. Ці ж заходи ще треба провести!

З іншого боку, треба знати психологію і звички наших чиновників. Слава Богу, чиновницька лінь і хитрість дозволить їм без проблем проігнорувати геніальну ініціативу центру, пославши в район і область такий же абсурдний звіт про виконані заходи, як і відповідне розпорядження звідти. Але раптом якомусь занадто старанному сатрапу в області чи районі прийде в голову перевірити виконання, і тоді бідним селянам доведеться чіпляти меморіальні таблички подвигу молодогвардійців, організовувати тематичні виставки літератури й інші безглузді речі. Можливо, було б доречно ще й публічні дискусії влаштувати на тему, чи існувала насправді «Молода гвардія» й чи була це настільки героїчна організація?

В цей час Віктор Янукович збирає комітет економічних реформ та все дивується, чому реформи в країні не йдуть? А куди ж їм іти, якщо вся влада тільки тим і занята, що охороняє сотні білборлів Президента у всій країні та думає, як правильно організувати 70-ту річницю вигаданої радянською пропагандою «Молодої гвардії».

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: