рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Таємниця списку реєстрації виїзного засідання Ради

  • Виталий Червоненко
   Журналист
  • Розсилка
  Таємниця списку реєстрації виїзного засідання Ради

  Останній тиждень ми спостерігали смішну гру в котика і мишку між журналістами і спікером Ради Володимиром Рибаком.

  Останній тиждень ми спостерігали смішну гру в котика і мишку між журналістами і спікером Ради Володимиром Рибаком. Перші все намагалися отримати глави парламенту список з підписами зареєстрованих 244 народних депутатів, які нібито були присутні на засіданні Верховної Ради в кінозалі на Банковій 6-8 четвертого квітня.

  Володимир Васильович мило посміхався й видавав чергову обіцянку – буде, через кілька днів обов’язково буде. Проходив час, депутати, як то Палиця, які нібито брали участь в тому засіданні, продовжують стверджувати, що ніде нічого не підписували, і ні за що на Банковій не голосували. Але апарат відмовляється надати документ.

  Ця гра може продовжуватись до безкінечності, але все одно Рибак ніяких списків нікому не покаже. Причина тому проста – єдиного списку зареєстрованих 4 квітня на Банковій депутатів з їхніми оригінальними підписами в природі не існує й існувати не може. Адже 4 квітня ніхто під таким єдиним списком фізично не підписувався.

  4 квітня мені «пощастило» опинитися серед тих нечисленних журналістів, які встигли потрапити в кулуари «буфетного» засідання на Банковій до моменту, поки регіонали забарикадувалися від опозиції й журналістів зсередини.

  На той момент офіційної інформації, що це буде саме засідання Верховної Ради, не було. Проте ще з 10.00 ранку на трьох столах сиділи тітоньки, до них підходили нардепи і підписували певні папірці. І в шапках тих папірців йшлося: «Відомості присутності народних депутатів фракції на пленарному засіданні ВРУ у приміщення ВРУ за адресою вулиця Банкова, 6-8». Збирали ці підписи працівниці секретаріату фракції Партії регіонів, а керував процесом – керівник секретаріату фракції.

  Реєстрація нардепів в стінах на Грушевського завжди виглядає таким чином – на кількох столах лежить єдиний список, сторінки якого поділені за алфавітом. На Банковій все було інакше – одразу три копії списку, і депутати підписувалися в одному із них. Про що свідчить дана фотографія – на столі лежать три списки підписантів від Партії регіонів, а працівники секретаріату фізично підраховують, скільки ж є підписів разом у всіх трьох.

  На фото видно, як олівчиками вираховують, в якому зі списків загубився підпис регіонала Володимира Степановича Малишева. Хоча на цих двох листочках взагалі немає прізвищ більшої частини нардепів. Можливо, вони підписались під третім екземпляром, або ж їх не було, а підпис оголосили зі «стелі».

  Коли журналісти почали допитуватись, що це за папірці, тітоньки втекли до гардеробу, де продовжили шаманити з підписами. Туди ж посилали нардепів, які добігали на сесію. При цьому, їхніх підписів, як от пана Богуслаєва, ще не стояло, а Рибак вже казав про 244 підписи.

  На моє запитання працівниця секретаріату фракції під час ігор зі списками в буфеті відповіла просто: «Списків, в яких підписувались народні депутати від ПР – три, й ми їх тут зводимо в один. Три виконавці реєстрували». Якщо у правоохоронних органів виникнуть питання, хто шаманив зі списками – ось ця пані на фотографії, в чорному светрі. Їхня творчість зафіксована на відео.

  Виходить, що єдиного документу, під яким стояли б підписи нардепів, як це робиться при нормальній роботі Ради, не існує. Є три різні списки, підписи в яких розкидані довільним чином.

  Я думав, що в парламенті дуже швидко дадуть лад цим трьом копіям, щось зманіпулють і заднім числом зроблять один граний папірчик. Але це вже буде фактична фальсифікація офіційного документу. Більше того, частина нардепів не хоче ставити підписи і самих себе підставляти. Принаймні, той самих депутат Палиця. Тому й не може Рибак видати цього скандального списку, бо його не існує, а працівники апарату Ради мабуть не хочуть здійснювати посадовий злочин і «малювати» такий жаданий регіоналами документ. Якщо ж список з’явиться, то виникне логічне питання – хто взяв на себе відповідальність його «зробити».

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  Богдан Петренко
  Богдан Петренко

  Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ